Kisék ismét a legjobb harmincban

2003.01.10. 23:09
Újabb kiváló részeredményt ért el a Kis-Czeglédi-páros a Dakar Rali kilencedik szakaszán: az eddig is legerősebb magyar autó 28. helyen ért célba, és összetettben is feljöttek a 42. helyre. Palikéknak kevésbé ment jól: 64-ek lettek a 66 versenyben lévő kocsiból, de legalább beérkeztek. Ezzel szemben Jakab és Fenesi újracsapágyaznak egy sivatagi állomáson.
A 25. Dakar Rali kilencedik, Szabha és Zilla közötti szakaszának már csak négy magyar páros vágott neki, miután a Szalay Dakar Team kamionjának is be kellett fejeznie a versenyt. Szalayék kamionja nem sokkal a csütörtöki szakasz felét követően akkorát döccent egy dombon, hogy a francia navigátor, Francois Coquatrix gerincsérülést szenvedett. Coquatrix-t a szervezők helikopteren szállították a szabhai táborba. Darázsi Zsolt és a szintén francia Bernard Irissou végül a 22. helyen ért célba, de a versenyigazgatóság nem engedélyezte számukra a folytatást, így pénteken már csak a szervízúton haladthattak.

Jakabék újracsapágyazhatnak

Kora délután Jakab Tamás és Fenesi József Chevrolettje még az első ellenőrzőpont előtt beragadt a sivatag közepén, miután leállt a kocsi olajszivattyúja és megszűnt a kenés. Jakabék bevárták szervízkaminjukat, és jelenleg az állomáson próbálják meg újracsapágyazni a motort.

Kisék újabb kiváló eredménye

Ismét kiválóan szerepelt viszont a Nissannal versenyző Kis-Czeglédi-kettős, akik az 567 km-es gyorsasági szakaszon (a teljes táv 585 km volt) 28. helyen értek célba, pedig az éles kövek miatt két defekt után is kereket kellett cserélniük A legjobb magyar páros összetettben feljött a 42. helyre.

Palik László és Darázsi Gábor Toyotájukkal a nem hivatalos végeredmény szerint 64-ek lettek, és a még versenyben lévő 66 páros között 61. helyen várják a folytatást. A kamionosok között érdekelt, Mercedesszel versenyző Jerome Raimbaud (francia), Szaller Zoltán, Farkas Nándor trió a harmadik, s egyben utolsó kontrollon van túl, de még nem ért célba.

Az autósok versenyén az Ari Vatanen-Kristina Thorner-páros nyerte a szakaszt, míg a motorosoknál ezúttal a francia Richard Sainct volt a leggyorsabb. Összetettben a francia Stephane Peterhansel, Jean-Paul Cottret kettős, illetve Sainct áll az élen, utóbbi visszavette a vezetést az olasz Fabrizio Meonitól. A szombati 10. szakasz Zilla-Szerir (Líbia) között zajlik összesen 554 km-es távon, amiből 521 km lesz gyorsasági rész.

9. szakasz: Szabha-Zilla (Líbia), összesen: 585 km, gyorsasági: 567 km: