Honvéd előny a döntőben

2003.04.17. 20:51
A Bajnokok Ligájában elődöntős Honvéd három góllal nyert a KEK-döntős Vasast ellen a magyar vízilabda bajnokság három győzelemig tartó döntőjének első mérkőzésén.
Abszolút irracionális volt az első játékrész, amikor - kis túlzással - minden kapura küldött lövésből gól lett. A Honvéd 104 mp alatt 3-0-ra elhúzott, a folytatásban előbb 5-2-re, majd 6-3-ra is vezetett.

A vendégek mintha délutáni álmukat aludták volna, csak lassan ébredeztek, viszont a második játékrész közepére utolérték a hazaiakat (6-6).

Sőt! A folytatásban 7-6-nál, majd a következő negyedben 9-8-nál már a Vasasnál volt az előny. A felzárkózás azonban szemmel láthatóan rendkívül sokat kivett az "üldözőkből", mert az utolsó negyedben megint minden a Honvéd játékosainak kedvezett: fokozatosan újra elhúztak az emberelőnyöket hibázó riválisuktól, és magabiztosan nyertek (13-10).

A három győzelemig tartó párharcban a Honvéd 1-0-ra vezet, folytatás: vasárnap 18.30 órakor a Komjádi-uszodában.

Döntő, 1. mérkőzés:
Honvéd-Vasas 13-10 (6-4, 1-3, 3-2, 3-1)

Kőér utca, 500 néző, V: Székely, Bátori

góldobók: Biros 4, Kiss, Molnár 3-3, Fodor, Vári, Sugár 1-1, illetve Madaras, Varga D. 2-2, Tóth, Mátyás, Vindisch, Varga T., Hesz, Varga Zs. 1-1

emberelőny: 8/4, illetve 10/6
négyméteresek: 3/2, illetve 1/1