Győzelem Ausztrália ellen is

2003.06.28. 18:57
A friss európabajnok Szerbia-Montenegró ellen aratott fölényes győzelem után Ausztráliát is simán, hét góllal verte a magyar vízilabda válogatott a világliga budapesti selejtezőin, és már a holnapi, Egyesült Államok elleni mérkőzés előtt eldőlt, hogy ott lehet az augusztusi new yorki döntőben.
Szerdán az Unicum Kupán a magyar válogatott tíz góllal verte az ausztrálokat, így sima hazai győzelemre számíthatott a margitszigeti uszoda közönsége. Az első és az utolsó negyed be is igazolta a várakozásokat, és ugyan ezek között kifejezetten fásultan játszott a csapat (elsősorban a szerbek ellen legjobban teljesítő Kásás tűnt fáradtnak), a harmadik percben megszerzett vezetéstől kezdve igazából semmi nem veszélyezte a magyar győzelmet.

Világliga, "B" selejtező-csoport
Magyarország-Ausztrália 14-7 (4-0, 4-4, 2-3, 4-0)

góldobók:

Madaras, Varga Zs. 3-3, Biros, Vári 2-2, Kiss G., Fodor, Kiss Cs., Molnár 1-1, illetve Osadchuk, Jenkins 2-2, Semmens, Whalan, Thomas 1-1