Talmácsi negyedik lett a Török Nagydíjon

2005.10.24. 15:34
Eldőlni látszik a gyorsaságimotoros-világbajnokság összetett versenye, miután a jelenlegi első Thomas Lüthi ismét pontszerző helyen végzett az utolsó előtti Török Nagydíjon, míg az üldöző Kallio bukott az utolsó körben. A pontversenyben harmadik helyen álló Talmácsi Gábor a negyedik lett a roppant változatos futamon.
Talmácsi Gábor a negyedik helyen végzett a 125 kcm-es kategóriában a gyorsaságimotoros-világbajnokság 16. futamán, Isztambulban. Tóth Imre 24. lett. A francia Mike Di Meglio Pályafutása első győzelmét aratta. Rendkívül izgalmasan alakult a vb-sorozat utolsó előtti versenye, hatan - Talmácsi mellett, Kallio, Lüthi, Di Meglio, Pasini és Kojama - állandóan változtatták pozíciójukat, nem egyszer előfordult, hogy a hatodik helyezett egy körrel később már az élen haladt. A magyar pilóta először a hatodik körben állt az élen.

Döntő változás az utolsó körben

Talmácsi többször is vezetett, igyekezett segíteni az összetettbeli sikerért küzdő Kalliót, nem rajta múlott, hogy a finn végül szinte kilátástalan helyzetbe került a vb-címet illetően. Az utolsó körben ugyanis Kallio bukott, noha minden esélye megvolt arra, hogy elsőként haladjon át a célon. Ezután az éppen a boly hátsó részében motorozó Talmácsinak már nem volt ideje, hogy jelentősen előrelépjen, csak annyi jött össze neki, hogy az összetettben éllovas - és Kallio kicsúszását követően már nem kockáztató - Lüthit maga mögött tartotta.

Kallionak már a szerencsére is szüksége van

A vb-cím még nem dőlt el, de a 23 ponttal vezető Lüthi rendkívül közel került a végső sikerhez. (Kallionak úgy kellene győznie, hogy Lüthi nem végez pontszerző helyen.) Talmácsi továbbra is harmadik, Pasini és Simoncelli azonban csupán néhány ponttal áll mögötte.

A viadal után a magyar motoros elmondta, hogy nagyszerű verseny volt, végig az élbolyban volt és amíg lehetett, segített csapattársának Kalliónak. "A maximumot hoztam ki a motorból" - mondta az MTI-nek Talmácsi, hozzátéve, hogy az utolsó futam színhelyét a valenciai pályát jól ismeri, sok sikert ért már el ott és bízik abban, hogy megtartva harmadik helyét, szép eredménnyel fejezi be az idei világbajnokságot.