Andre Agassi befejezte pályafutását

2006.09.03. 22:25
Kiesett az amerikai nyílt teniszbajnokság harmadik fordulójában a világklasszis Andre Agassi. Ez döntése értelmében karrierje utolsó meccse volt.

A hazai közönségkedvenc Andre Agassi négy játszmában, 3 óra 3 perc alatt kikapott a selejtezőből feljutott német Benjamin Beckertől az amerikai nyílt teniszbajnokság harmadik fordulójában és ezzel befejezte bámulatos pályafutását.

A klasszis nagyszerűen küzdött, a negyedik szettben egyenlíthetett volna, ám nem tudott élni a lehetőséggel. Az amerikai teniszező a tornán végig hátfájdalmakkal küzdött, ezért szombaton egész nap nem edzett, szinte még leülni sem tudott.

A közönség tombolva ünnepelte Agassit, aki könnyeivel küszködve köszönte meg a bíztatást.

A Las Vegas-inak becézett 36 esztendős sztár hosszú pályafutása során - 1986 óta profi játékos - összesen 60 ATP-tornát nyert egyesben, s ebből nyolc Grand Slam-diadal fűződik a nevéhez (Australian Open: 1995, 2000, 2001, 2003, Roland Garros: 1999, Wimbledon: 1992, US Open 1994, 1999). Karrierje során 870 alkalommal győzött, 276-szer hagyta el vesztesen a pályát. Az idén különböző sérülései miatt csupán 18 meccset játszott, s ezekből nyolcat elvesztett.

Agassi azon ötök egyike, aki mind a négy GS-viadalt legalább egyszer megnyerte.

Eredmények 3. forduló (a 16 közé jutásért)

Férfiak: Becker (német)-Agassi (amerikai) 7:5, 6:7 (4-7), 6:4, 7:5, Robredo (spanyol, 6.)-Wawrinka (svájci) 6:3, 6:4, 6:2
Nők: Schnyder (svájci, 7.)-Bartoli (francia, 26.) 0:6, 6:3, 6:3 Davenport (amerikai, 10.)-Srebotnik (szlovén, 22.) 3:6, 6:3, 7:6 (7-5) Szafina (orosz, 12.)-Gajdosova (szlovák) 6:3, 6:0 Csakvetadze (orosz, 23.)-Azarenka (fehérorosz) 6:4, 6:3 Razzano (francia)-Kanepi (észt) 7:5, 6:2