Varga hat gólja sem volt elég Siracusában

2006.12.03. 15:41
Az olasz vízilabda-bajnokságban a Pro Recco két negyednyi jó játékkal is könnyedén verte a Nervit. Az Ortigia-Chiavari összecsapáson a vendégek valamennyi gólját Varga Tamás szerezte, így nem is volt meglepő, hogy kikaptak 8-6 arányban.

Csapatának összes gólját Varga Tamás dobta az Ortigia-Chiavari-meccsen, az olasz vízilabda-bajnokságban, szombaton. Hat találatával az egész forduló legeredményesebb játékosa lett az athéni olimpiai bajnok, csapata azonban így is kikapott Siracusában.

A Pro Recco ismét egy laza edzőmeccset játszott, ezúttal idegenben, Genovában verte 7 góllal a Nervit úgy, hogy igazából csak az első két negyedben tettek komolyabb erőfeszítést Calcaterráék. A hét közben az Egert egy negyed alatt elintéző olasz gárdában Kásás kétszer, Madaras egyszer volt eredményes. További magyar vonatkozás - és egyben összehasonlítási alap -, hogy ugyanez a Nervi ugyanebben a medencében szerdán, LEN-kupa-meccsen öt góllal verte a magyar élcsapatnak számító Szegedet.

Az egymás ellen játszó magyarok mérkőzésén a Cremona papírforma-győzelmet aratott a Salerno ellen, Varga I. Zsolt és Katonás Gergely külön meccse döntetlen lett, miután mindketten egy gólt szereztek.

Tovább üldözi a balszerencse Szécsiéket: a Camogli egyetlen góllal kapott ki Cosenzában. Az egygólos Bindert brutalitásért kiküldték a medencéből, Weszelovszky ugyan lőtt három gólt (egyet ötméteresből), de megint kihagyott egy büntetőt - immár a harmadik egymást követő bajnokin.

A B csoport rangadóján a Posillipo idegenben győzte le a Savonát, és ezzel gyakorlatilag biztosította a csoportelsőséget. A bajnokság következő meccsnapja szerda, a forduló kiemelkedő rangadója a Pro Recco-Brescia-mérkőzés lesz.