25
  • vasárnap
    26
  • Jégkorong » 2006. február 24. 23:50
    A két skandináv csapat egyszer, a '95-ös vb-döntőben találkozott nagy verseny fináléjában, akkor a finnek nyertek.
  • Finnország-Svédország döntő lesz a hokitornán
    Jégkorong » 2006. február 24. 23:16
    Nem változott az eredmény, az elszánt oroszok nem tudtak gólt lőni, így gyakorlatilag simán jutott a torinói olimpia jégkorongtorna döntőjébe Finnország, ahol Svédországgal küzd majd vasárnap.
  • A finnek eldöntötték
    Jégkorong » 2006. február 24. 23:00
    Az olimpiai jégkorongtorna elõdöntõjének harmadik harmadában, kilenc perc után eldöntötte a továbbjutást Finnország Oroszország ellen. Egy szép támadás végén Peltonen szolgálta ki tökéletesen Jokinent, aki nem hibázott, ezzel 4-0 az állás.
  • Kettős emberelőnyben az oroszok 0-3-nál
    Jégkorong » 2006. február 24. 22:21

Finnország tovább növelte az előnyét (3-0), aztán Oroszország gyorsan kettős eberelőnybe került a második harmad hajrájába haladva. Az első kiállítás letelt, aztán a másik finn is visszajöhetett, az oroszok ezzel nagy lehetőséget szalasztottak el. A finn gólt a csapatkapitány Koivu lőtte, miután Kimmo Timonen lövése kipattant Nabokov kapusról.

Időközben véget ért a harmad, a finnek húsz percre vannak a döntőtöl, az oroszok némileg messzebb.

• Már két góllal mennek a finnek
    Jégkorong » 2006. február 24. 22:09
    Érik a skandináv hokidöntő. A második harmad közepén tovább növelte előnyét Finnország ellen az olimpiai jégkorongtorna második elődöntőjében. A Saku Koivu passza után betaláló védő, Lydman először volt eredményes Torinóban.
  • Finnország vezet Oroszország ellen
    2006. február 24. 21:09
    Az első harmad elején vezetést szerzett Finnország a torinói olimpiai jégkorongtorna második elődöntőjében. Egy távoli belőtt korongba tette bele az ütőjét Ville Peltonen, lövését alig láthatta Nabokov kapus. A finnek egyébként emberelőnyös helyzetben szerezték a gólt, tovább javítva eddig is jó emberelőny-kihasználási arányukat.
  • A 24. helyen a magyar bobnégyes
    Bob » 2006. február 24. 20:38

A két pénteki futam után a 24. helyen áll a magyar négyesbob a torinói téli olimpián, vezet az Andre Lange kormányozta német I. számú egység. A Gyulai Márton, Kürtösi Zsolt, Margl Tamás, Pintér Bertalan összeállítású alakulat a huszonöt résztvevőből a brazil csapatot tudta megelőzni, az új-zélandiak végül nem vállalták a megméretést. A harmadik és negyedik futamot szombaton este tartják 17:30, illetve 19:20 órától. Az utolsó alkalommal csak a legjobb húsz próbálkozhat.

"Mindkét futamban akadtak hibák, kétszer is megbillent a bob. A pálya felső részén mindig jól jöttek a fiúk, jól rajtoltak, és a rontások ellenére mindkétszer 57 másodpercen belül értek célba. A hibákat kielemezzük, talán a drukk miatt következtek be. Ahhoz képest, hogy ez volt a nyolcadik alkalom, amikor együtt mentek, nagyon jól teljesítettek" - értékelt Gyulai Miklós csapatfőnök.

Négyesbob, két futam után: 1. Németország I. 1:50.50 p (55.20 mp, 55.30)
    2. Svájc I. 1:50.63 (55.26, 55.37)
    3. Oroszország I. 1:50.67 (55.22, 55.45)
    ...24. Magyarország (Gyulai Márton, Kürtösi Zsolt, Margl Tamás, Pintér Bertalan) 1:53.72 (56.99, 56.73)

• Kanada nyerte a férfi curlingtornát
    Curling » 2006. február 24. 20:19

Az előző két olimpián második Kanada válogatottja szerezte meg az aranyérmet a torinói téli játékok férfi curlingtornáján, miután a döntőben magabiztosan nyert Finnország ellen. Az észak-amerikai együttes kapitánya, Russ Howard 50 évével a téli játékok történetének legidősebb bajnoka lett. Az eddigi erre vonatkozó rekordot az amerikai Jay O,Brien tartotta, ő az 1932-es, Lake Placid-i olimpián 48 évesen és 357 naposan négyesbobban lett első. Howard négy napja ünnepelte 50. születésnapját.

Férfi curling, döntő: Kanada-Finnország 10-4

• A brazilokat megelőzte a magyar bobnégyes
    Bob » 2006. február 24. 19:41

Az első futam után a 24. helyen áll a magyar négyesbob a torinói téli olimpián, vezet az Andre Lange kormányozta német egység. A Gyulai Márton, Kürtösi Zsolt, Margl Tamás, Pintér Bertalan összeállítású alakulat a 25 résztvevőből a brazil csapatot tudta megelőzni, az új-zélandiak végül nem vállalták a megméretést.

A második futam 19:20-kor kezdődik. A harmadik és negyedik csúszást szombaton este tartják. Az utolsó alkalommal már csak a legjobb húsz próbálkozhat. (MTI)

• Holland arany 10000 méteren
    Gyorskorcsolya » 2006. február 24. 19:37

A háromszoros világbajnok holland Bob de Jong nyerte meg a gyorskorcsolyázók férfi 10 000 méteres számát a torinói téli olimpián. Az 1998-as naganói téli játékokon ezüstérmes de Jong, akit hazájában "Dieselnek" becéznek, a világcsúcstartó és 5 000 m-en Torinóban olimpiai bajnok amerikai Chad Hedricket és a szintén holland Carl Verheijent előzte meg.

Olimpiai bajnok: Bob De Jong (Hollandia) 13:01,57 p
    2. Chad Hedrick (Egyesült Államok) 13:05,40
    3. Carl Verheijen (Hollandia) 13:08,80

• Kezét törte a műlesiklóbajnok
    Alpesi sí » 2006. február 24. 19:28

Pénteken, edzés közben eltörte a kezét Jean-Pierre Vidal, aki így biztosan nem védheti meg a címét a férfiak szombati műlesikló számában a torinói téli olimpián. "Minden megváltozhat egy pillanat alatt. Ironikus, hogy éppen a születésnapomon ér véget a pályafutásom" - mondta a francia versenyző, aki pénteken töltötte be 29. évét. Vidal 2002-ben, Salt Lake Cityben nagy meglepetésre végzett az első helyen ebben a számban.

• 2006. február 24. 19:24
    A tíz osztrák olimpikonnál lefolytatott doppingvizsgálat negatív eredményt hozott, olasz hírek szerint mégis lehet a botránynak következménye.
  • Eldőlt, Svédország döntős
    Jégkorong » 2006. február 24. 18:36
    A harmadik harmadban tizenöt percig nem esett gól a Svédország-Csehország férfi jégkorong olimpiai elődöntőben, majd Tomas Holström a hetedik találatot szerezte csapatának. Ezzel 7-3 a skandinávoknak, gyakorlatilag eldőlt a továbbjutás. Az eredmény nem is változott, így valóban a svédek jutottak elsőként a vasánapi fináléba, ahol az ellenfelük az este kilenckor kezdődő Finnország-Oroszország meccs győztese lesz.
  • Svéd góllal 6-3 az elődöntő
    Jégkorong » 2006. február 24. 17:56
    A négyperces emberhátrány kivédekezése után Daniel Alfredsson újra háromgólosra növelte a svédek előnyét a Csehországgal szembeni jégkorong elődöntőn (6-3) a második harmadban. Ez lett a játékrész vége. Alfredsson ezzel vezeti a ponttáblázatot.
  • Visszajött a meccsbe Csehország
    Jégkorong » 2006. február 24. 17:44
    Egy perccel később nagy lehetőséget kaptak a közelebb zárkózásra a csehek, amikor kettős emberelőnybe kerültek. Ales Hemsky közelről talált be Jaromir Jagr passza után, ezzel 5-2 lett. Nem sokkal később Vaclav Prospal fantasztikus mozdulatot mutatott be, ekkor sima emberelőnyben voltak már csak a csehek, így már 5-3.
  • Már 5-1-re vezet Svédország
    2006. február 24. 17:37
    Jönsson egy kapu elé betett lövésbe szúrt bele tökéletes ütemben és már 5-1-re vezet Svédország a torinói jégkorongtorna első elődöntőjében. Ekkor kapust is cserélt Csehország.
  • Két gyors gól a svédektől
    Jégkorong » 2006. február 24. 17:31
    A második harmad elején két gólt ütött Svédország, és már 4-1-re vezet CSehország ellen a torinói férfi jégkoörongtorna második elődöntőjében. Előbb a Hlinicka védése után kipattant korongot Henrik Sedin tette a kapuba, majd két perc múlva Christian Backmann szerezte a negyediket.
  • Axelsson góljával újra vezet Svédország
    2006. február 24. 16:56
    Egy távoli lévésbe tette bele az ütőjét Per Johan Axelsson, Hnilicka kapus nem védhetett, így újra Svédország vezet, 2-1-re torinói hokitorna első elődöntőjében.
  • A svédek rögtön vezetnek az elődöntőben
    Jégkorong » 2006. február 24. 16:36
    Megkezdődött a torinói férfi jégkorongtorna elsődöntője, a Svédország-Csehország találkozó. Fredrik Modin középről volt eredményes alig harminc másodperccel a kezdés után, lehet, hogy Hnilicka kapus elnézte a lövést.
  • Mázlival egyenlítenek a csehek
    Alig két perccel a svédek vezető gólja után Csehország egyenlített: Straka sodorta be gyakorlatilag a korongot a teljesen meglepett, Lundqvist kapus mellett. Utóbbi láthatóan nem tudta, hol is van a korong.
  • Alpesi sí » 2006. február 24. 14:52
    Mancuso mindkét futamban remekelt és '98 után először szerzett olimpiai érmet női alpesi síben az USA-nak.
  • Neumannova nyerte a 30 km-es sífutást
    Sífutás » 2006. február 24. 13:41
    A 15 km-es üldözéses versenyben elért második helyezése után a cseh Katerina Neumannova megnyerte a 30 km-es szabadstílusú sífutást a torinói téli olimpián.

Huszonöt km-nél még nyolcan-tízen együtt haladtak az élen, a zárókörben aztán tovább nőtt a tempó, így az utolsó pár száz méterre már csak hárman maradtak versenyben.

A hajrát megelőzően úgy tűnt, a lengyel Justyna Kowalczyk el tud szakadni riválisaitól, az orosz Julija Csepalova, illetve Neumannova azonban felzárkózott. A célhoz közeledve a cseh sífutó volt a legfrissebb, Kowalczyk pedig teljesen elkészült az erejével, így Csepalova lett a második.

A 33 éves Neumannova korábban - Naganóban (1998) és Salt Lake City-ben (2002) - három ezüst- és egy bronzérmet szerzett.

2006. február 24. 12:37
    Ciro Santoriello, a Torinóhoz közeli Pinerolo ügyészhelyettese szerint gyorsan, évek helyett négy-öt hónapon belül lezárul az osztrák sílövők doppingügyével kapcsolatban indított eljárás.

A vizsgálódás elsősorban a sílövő Wolfgang Pernert és Wolfgang Rottmannt érinti: az olasz rendőrök a szombati razziájuk során mindkettőjüknél doppingszert találtak, ugyanakkor az egész osztrák sífutó-, illetve sílövőcsapatra kiterjed, mivel az összehangolt akció során a versenyzők meglehetősen gyanúsan viselkedtek.

A szombati akciót mintegy száz ember hajtotta végre, hétfőn viszont, amikor a korábban eltiltott edző, Walter Mayer által Pragelatóban bérelt házat kutatták át, már csak néhány rendőr ténykedett.

Peter Schröcksnadel, az Osztrák Sí Szövetség (ÖSV) elnöke csütörtökön ötórás megbeszélésen vett részt az ügyészségen. A vizsgálat vezetői elsősorban arra voltak kíváncsiak, milyen kapcsolat volt az utóbbi években, illetve a torinói játékokon Mayer és a szövetség között.

A két leginkább érintett sílövő, Perner és Rottmann a szombati házkutatás után azonnal elhagyta a csapatot, és engedély nélkül visszatért Ausztriába. Az ÖSV felfüggesztette versenyzési jogukat.

• Mancuso vezet női óriás-műlesiklásban
    Alpesi sí » 2006. február 24. 12:37
    Kisebb meglepetésre az amerikai Julia Mancuso vezet a női alpesi sízők óriás-műlesikló számának első futamát követően a torinói téli olimpián. Tuss Réka az 53. időt érte el.

Az inkább a gyorsszámokban jobbnak számító Mancuso remek első futást produkált, és közel két tizedes előnyre tett szert a műlesiklásban aranyérmes svéd Anja Pärsonnal szemben. A harmadik helyen a finn Tanja Poutianien áll az első sorozatot követően.

Nem indult el Pa:rson legnagyobb riválisa, a horvát Janica Kostelic, aki a játékok alatt végig betegségekkel küszködött, igaz, ennek ellenére kombinációban arany-, míg szuper-óriásműlesiklásban ezüstérmet nyert Torinóban.

Tuss a szlalomhoz hasonlóan ezúttal is azzal céllal vágott neki a versenynek, hogy mindkétszer célba érjen, s az első csúszást sikerült is teljesítenie.

Eredmények:
    női óriás-műlesiklás, állás az 1. futam után:

1. Julia Mancuso (Egyesült Államok) 1:00.89 p
    2. Anja Pärson (Svédország) 1:01.07
    3. Tanja Poutiainen (Finnország) 1:01.21 ...53. Tuss Réka 1:16.12

• Rövidpáláyás gyorskorcsolya » 2006. február 24. 00:57
    Az olimpián pontszerző helyen végzett rövidpályás gyorskorcsolyázók szakágvezetője szeretné, ha elismernék tanítványai eredményét, és magát a sportágat is.
  • 2006. február 24. 00:06
    Az olimpiai boltokban nem lehet hozzájutni az torinói emléktárgyakhoz, egy szál virág kétezer forint.