Árpád

Középkezdésből lőtt gólt az olimpiai bajnok pólós

2007.02.23. 14:30
Magabiztos győzelmet aratott az olasz vízilabda-bajnokság hétközi fordulójában, Chiavariban a Pro Recco. A találkozót Madaras Norbert középkezdésből elért gólja tette emlékezetessé.

A bajnoki címet védő Pro Recco már félidőben öt góllal vezetett a Chiavari vendégeként az olasz vízilabda-bajnokság szerdai fordulójában, miután teljesen kikapcsolták a játékból a hazaiak gólvágóját, Varga Tamást. Varga az elmúlt hétvégén nyolc gólt lőtt Padovában, most azonban az olasz válogatott kapusa, Tempesti már az első negyedben kivédte a büntetőjét. A végén szabaddobásból szerzett gólt, ezzel az egy találattal zárta a meccset.

Vízről pattintott Madaras-gól

A mezőny legeredményesebb játékosa négy góljával Madaras Norbert lett. Említést érdemel a negyedik találata, amelynek közvetlen előzménye az volt, hogy a Pro Recco a mérkőzés befejezése előtt 7,5 másodperccel gólt kapott. Felálltak középkezdéshez, az első passzt Madaras kapta, aki azonnal lőtt és a labda a kapus előtt a vízre vágódva utat talált a hálóig. Kásás Tamás egyszer volt eredményes. A Chiavariban eltiltás miatt nem játszhatott Regős Áron.

Az erősen tartalékos Savona öt góllal kapott ki hazai pályán a magyar Varga I. Zsoltot felvonultató Cremonától. Sydney-i olimpiai bajnokunk egy gólt ért el.

Magyar rangadó a kiesés ellen

Egy-egy magyar gól esett az alsóház rangadóján, a Camogli-Salerno találkozón, amelyen mindkét csapat a kiesés megelőzéséért folytatott véghajrát igyekezett megalapozni. Ez a vendégeknek sikerült, hiszen Katonás Gergely csapata egy góllal legyőzte Szécsi Zoltánékat. Katonás egy gólt lőtt a magyar kapusnak, Binder is egyszer lőtt a hálóba.

A márciusi világbajnokság előtt még egy fordulót rendeznek az olaszoknál, a hétvégén. Kásásék a Savonával játszanak, majd indulnak haza, hogy csatlakozzanak a válogatotthoz.

Eredmények

A csoport:
Chiavari-Pro Recco 10:18 (1:4, 2:4, 3:5, 4:5) Madaras 4, Kásás1, illetve Varga Tamás 1
Savona-Cremona 8:13 (3:2, 1:5, 2:3, 2:3) Varga I. Zsolt 1
Cosenza-Bogliasco 5:10 (2:2, 0:2, 2:4, 1:2)
Ortigia-Padova 6:9 (0:2, 2:0, 1:4, 3:3)
A csoport élmezőnye: 1. Pro Recco 58, 2. Savona 48., 3. Cremona 44 pont