Talmácsi Gábor lelépte a mezőnyt az utolsó teszten

2007.03.05. 11:36
Az utolsó 125 köbcentis gyorsaságimotoros-teszt mindkét napját megnyerte Talmácsi Gábor. Vasárnap hét tizedmásodpercet vert már a második helyezettre is.

Leggyorsabb volt Talmácsi Gábor a szombaton kezdődő Moto GP-világbajnokság előtti utolsó, hivatalos teszt mindkét napján, Katarban. A felkészülési szezon záróeseményének első felvonása múlt pénteken homokvihar miatt elmaradt, de szombaton és vasárnap zavartalanul körözhettek a 125 köbcentis kategória versenyzői.

Az Aspar Aprilia magyar motorosa a motogp.com tudósítása szerint szombaton 2:07,540-nel, vasárnap 2:06,450-es pályacsúccsal végzett az élen. Utóbbi tréningen a kategóriában óriásinak számító, bő hét tizedmásodperces előnnyel volt a legjobb. A géposztály összes indulója közül csak ő tudott 2:07 alá menni.

"Nagyon boldog vagyok, ennél jobban nem is alakulhatott volna a teszt. Készen állunk a versenyre, amit már alig várok" - nyilatkozta.

Az olasz márka uralta a mezőnyt, az első négy helyet megszerezték versenyzői, Mattia Pasini lett a második a befejező napon, Talmácsi két csapattársa, Hector Faubel és Sergio Gadea zártak mögötte.

A vb első szabadedzése csütörtökön lesz, szintén Katarban, a Moto GP, a 250 és a 125 futamait szombaton rendezik. Talmácsiék magyar idő szerint délelőtt tíz órakor rajtolnak.