Laposra vertük a litvánokat

2007.04.16. 00:14
Hat lőtt és egy kapott góllal kezdte a magyar hokiválogatott a ljubljanai világbajnokságot. Hétfőn a házigazdákkal játszunk.

A magyar jégkorong-válogatott 6-1-re nyert a litván csapat ellen a ljubljanai divízió I-es világbajnokság 1. fordulójában.

A két csapat eddig nyolcszor találkozott, és a világranglista 25. helyén álló litvánok csak egyszer nyertek, igaz, éppen az utolsó, február 10-i, lengyelországi összecsapáson diadalmaskodtak 2-1-re.

Bátran kezdett Pat Cortina együttese, és Ladányi távoli lövésével vezetést szerzett (7). A mezőnyfölény állandósult, és kettős emberelőnyben Kovács talált be (11). A litvánok főleg a keménységükkel vétették észre magukat.

A második harmad elején Kovács (23) egy kapu előtti kavarodást zárt le góllal, majd Ladányi (28) gyors kontrából volt eredményes. Kivédekezett emberhátrányt követően szépítettek a litvánok (34), Vaiciukevicius kísérleténél Szuper nem sokat látott.

A britek a japánok verték

A szünet előtt Ocskay (39) lőtt lélekromboló gólt, amikor Aleinikovas lába között vánszorgott a pakk a kapuba.

A záró felvonást Horváth (42) emberelőnyös találata vezette be, aztán Vaszjunyin kapuvasat érő lövése okozott izgalmat, olykor pedig Szuper védett jól.

A magyarok hétfőn, 20 órakor a házigazda szlovénokkal mérkőznek meg.

Nagy-Britannia válogatottja a nyitómérkőzésen 4-3-ra verte a japán válogatottat. A házigazda Szlovénia Romániával játszik este nyolctól.

B-csoportos jégkorong-vb, 1. forduló
Magyarország-Litvánia 6-1 (2-0, 3-1, 1-0)
Gól: Ladányi (7., 28.), Kovács (11., 23.), Ocskay (39.), Horváth (42.), illetve Vaiciukevicius (34.)
Nagy-Britannia - Japán 4-3 (2-0, 2-1, 0-2), Szlovénia-Románia 9-1 (2-1, 2-0, 5-0)
A kínai divízió I-es vb 1. fordulójában:
Kazahsztán-Kína 12-0, Észtország-Franciaország 4-3, Lengyelország-Hollandia 4-3.