Az oroszok otthon tartanák a vb-címet
További Sport cikkek
- Eltiltást kapott az edzőként tanítványait verő és fojtogató azeri sportminiszter-helyettes
- Pécsről indul a 2025-ös Challenger Teqball League-szezon
- Embertelen körülményekkel küzd meg hamarosan négy magyar hegymászó
- Végső búcsú minden idők egyik legjobb magyar sportolójától
- Remek teljesítmény a magyar bajnoki címvédőtől, megszerezte első hazai BL-sikerét
Öt NHL-csatár, köztük a sokak által a világ jelenlegi legjobbjának tartott Ovecskin, és a hazai pálya előnye. Ezek a fő érvek, melyek alapján az oroszok és a velük szimpatizálók úgy vélik, véget ér az 1993 óta tartó átok és világbajnok lesz az orosz válogatott a ma kezdődő A csoportos jégkorong világbajnokságon.
Erős oroszok, tartalékos svédek
Ugyanakkor a Moszkvában és Mityiscsiben rendezendő vb-n a házigazdákon kívül további hat csapat pályázik jó eséllyel - és egy kis szerencsével - a világbajnoki címre. Az valóban félelmetes orosz csatárok mellett a hátsó sorban már nincsenek akkora klasszisok mint elől, hiszen csak két játékos, Markov és Goncsar jött az NHL-ből. A kapuban pedig Kosecskin, Jeremenko és Barulin sem egy Tretyak, ennek ellenére, valóban régen volt ilyen nagy esélyük a vb-címre.
A címvédő svédek az NHL rájátszása és a személyes sérelmek miatt több meghatározó játékosukat kénytelenek nélkülözni, így egyetlen NHL-játékos, a Torontoban szereplő Alexander Steen érkezett a tengerentúlról. A legjelentősebb játékosok közül Sundin, Forsberg és Lidström sem lesznek jelen, így komoly meglepetést jelentene esetleges címvédésük.
B-csoport: Egyesült Államok, Csehország, Fehéroroszország, Ausztria,
C-csoport: Kanada, Szlovákia, Németország, Norvégia,
D-csoport: Oroszország, Finnország, Ukrajna, Dánia,
A finneknél rengeteg az NHL-játékos
A csehek is a legnagyobb nevek Hásek, Jágr és Straka nélkül érkeznek, ennek ellenére kitudnak állítani két "amerikai" sort, ami alapján nem esélytelenek. A szlovákokról ugyanez már nem mondható el ilyen bátran, de egy-két meglepő eredményre ők is jók lehetnek.
A finnek is többnyire az Amerikában profiskodókra építenek, hiszen náluk szerepel a legtöbb NHL-ben szereplő hokis. Közülük Kapanen, Koivu, Peltonen, Jarkko Ruutu számít a legnagyobb névnek. Ha ők jó napot fognak ki és a többiek közül csatlakozik hozzájuk egy-két játékos, az már okot adhat számukra a reménykedésre.
Esélyes kanadaiak, fiatal amerrikaiak
A két tengerentúli nagyhatalom közül mindkét csapat fiatal ám sikerre éhes játékosokkal érkezik Oroszországba. A kanadaiak a két Staallal meg Nashsel, a rutinos Steven Yzerman vezérletével annak ellenére is esélyesek, hogy sérülés miatt kimaradt a keretből az Ovecskinhez hasonló tehetségű Sidney Crosby.
Az amerikaiak szintén fiatal ám együttessel érkeznek és bár játékosaik mind az NHL-ben szerepelnek, sokan kíváncsiak rá, mire mennek a számukra teljesen idegen környezetben.
A csoportok első három helyezettjei magukkal viszik az egymás elleni eredményeiket. Itt két hatos csoport alakul ki, az A és a D csoport tagjai képezik az egyiket, a B és a C jelűek pedig a másik csoportot. Innen az első négy jut tovább, majd a folytatásban egyenes kieséses rendszerben (negyeddöntő, elődöntő) folytatódik a verseny, amely május 13-án zárul a bronzmeccsel és a döntővel.