Pandora, Gabriella
-1 °C

Szávay Ágnes a második körben a Roland Garroson

2007.05.30. 17:15
Szávay Ágnes a selejtezőből feljutva a főtábla első körét is sikerrel vette a francia teniszbajnokságon. A legjobban jegyzett magyar teniszezőnő a luxemburgi Kremert egy szoros és egy sima játszmában 7:5, 6:2-re verte. Már biztos, hogy a legjobb száz közé kerül a tizenkilenc éves versenyző a következő ranglistán. Negyven éve nem fordult elő, hogy nincs amerikai férfijátékos a második fordulóban.

Czink Melinda kiesése után a magyarok közül csak a tizenkilenc éves Szávay Ágnes maradt állva a francia nyílt teniszbajnokságon. A juniorok közt Grand Slam-győztes magyar játékos a selejtezőben indulva három meccset nyerve jutott fel a főtáblára - ezzel már elérte legjobb eredményét Párizsban -, ahol nem kapott verhetetlen ellenfelet.

A legfontosabb gémet megnyerte az első szettben

A harminchárom éves luxemburgi Kremer jelenleg a 118. helyen áll, de jó pár évvel ezelőtt volt már a tizennyolcadik helyen is. 2002-ben érte el legjobb eredményét a Roland Garroson, akkor a harmadik fordulóig jutott.

Szávay Ágnes (fotó: Huszti István)

Szávay nem kezdett megilletődötten, és amikor nagyon fontos volt, 5:5-nél elvette ellenfele adogatását, és megnyerte az első szettet. A másodikat már egyértelműen uralta, mindössze két gémet engedélyezett rutinos riválisának. A soltvadkerti Szávay ezzel biztosan a legjobb százba került a világranglistán - ő lesz az egyetlen magyar -, hiszen pillanatnyilag ettől egyetlen helyezés választotta el.

A kilencedik kiemelt lesz a következő ellenfél

Szávay szerdai meccsén ugyan többet hibázott - néggyel több ki nem kényszerített hibája volt -, sokkal jobban adogatott, a hálónál is magabiztosabban mozgott, és másfél óra alatt nyert. Sikeréért hatmillió forintak megfelelő eurót kap. Következő ellenfele a kilencedik kiemelt orosz Csakvetadze lesz, aki mindössze öt gémet veszítve verte az ausztrál Molikot.