A célegyenesben veszített Talmácsi

2007.09.16. 17:44
A gyorsasági motorosok 125-ös kategóriájának világbajnoki pontversenyében vezető Talmácsi Gábor az utolsó kanyarban még első volt Estorilban, a célegyenesben viszont elhúzott mellette csapattársa, Hector Faubel. Faubel, aki két hete megharagudott Talmácsira, és nem is köszön neki, öt pontra csökkentette hátrányát az összetettben. A Portugál Nagydíj a szezon egyik legjobb, legmozgalmasabb versenyét hozta.

Talmácsi Gábor a legutóbbi misanói futamon győzelemmel felérő második helyezést szerzett, hiszen az egyik jobbos kanyarban Corsi és a spanyol Hector Faubel elesett. Utóbbi tíz ponttal vezetett előtte az összetett pontversenyben, a baleset után egycsapásra tíz ponttal került a magyar motoros mögé.

Faubel utána meg is sértődött, csapattársát, a betegen versenyző Talmácsit hibáztatta a bukásért, egyúttal a szintén spanyol csapatvezetőnél arra célozgatott, hogy a hátralévő öt futamon ő szeretne az esőszámú pilóta lenni.

Estorilban Talmácsi a negyedik helyet szerezte meg az időmérőkön, ezzel pontosan egy sorral Faubel elől indulhatott, hiszen üldözője csak a nyolcadik helyen ért célba, pénteken bukott is, és nem találta a pálya helyes íveit.

1. kör: Nem sikerült jól Talmácsi rajtja, a negyedik helyről már az első kanyar után két helyet visszaesett, a kör felénél már csak a nyolcadik volt, eközben Faubel a harmadik helyre lépett előre.

2-3. kör: Talmácsi a hatodik helyre lépett előtte, Pasini vezet, Faubel és Corsi előtt.

4. kör: a célegenyes végén két helyet lépett előre Talmácsi, Olivét, és Espragarót is egy manőverrel előzte meg. A kör végén kiderült: Talmácsié lett a leggyorsabb kör.

5. kör: Az első hármas - Pasini, Faubel és Corsi - meglépett, a negyedik helyét biztosan őrző Talmácsi közelít hozzájuk, de körülbelül két másodperc egyelőre közöttük a különbség. Az első sorból induló Pesek már csak a tizennegyedik.

6-8. kör: Talmácsi közelebb került a vezető trióhoz, már csak másfél másodperc a hátránya. Corsi eközben újra hatalmas csatát vív Faubellel, majdnem összeért már néhánvszor a motorjuk.

9-10. kör: Talmácsi pályarekordokkal eltüntette a különbséget, utolérte Corsit, aki talán egy kissé meg is rémült tőle, így gyorsan megelőzte Faubelt.

11. kör: Elesett a magabiztosan vezető Pasini, és ugyan visszaállt, jelentősen visszacsúszott. Corsi vezet, Faubel a második, Talmácsi a harmadik. A célegyenes végén megpróbált előzni, de nem sikerült, maradt a harmadik helyen. A legutóbbi versenyen ugyanez a hármas gyilkolta egymást, aminek az lett a vége, hogy Corsi és Faubel elesett. Gadea is elhagyta a pályát.

13. kör: Talmácsi átvette a vezetést. A célegenyes végén, ahol már előzött egyszer úgy, hogy két riválist is maga mögé utasított. Ezúttal is sikerült neki rövidebb féktávot venni, így került az élre. Corsi és Faubel egy körön kétszer is megelőzte egymást.

14. kör: Corsi lehagyta Faubelt és veszélyezteti Talmácsit. Faubelt Espargaro is megelőzte, és már csak a negyedik.

15. kör: Corsi a célegenyes végén kifékezte Talmácsit, nemsokára Espargaro és Faubel is elhúzott mellette. Lelassult a magyar Apriliája. Talma most tapad Faubelre.

16. kör: Espargaro átvette a vezetést, Olive a harmadik helyre lépett előre, eközben Talmácsi visszaelőzte Faubelt.

17. kör: Talmácsi visszaelőzte Olivét is, így újra dobogós, Faubel egyelőre az ötödik.

18. kör: Talmácsi Corsit is visszaelőzte, Faubel maradt az ötödik.

19. kör: Faubel egy előzéssel két helyet lépett előre, Talmácsi második helyét nem veszélyezteti.

20. kör: Faubel egy újabb előzéssel megint két helyet lépett előre, és az élen találta magát. Talmácsi a harmadik helyen ragadt.

21-22. kör: Talmácsi egy pillanatra visszaesett a negyedik helyre, majd előzött, és a második helyre került.

23. kör: Elkezdődött az utolsó kör, Talmácsi Faubel nyakán kezdte. Az egyik sikánban előzött Talma, de talán egy kissé elszámította magát, mert a célegyenesben simán legyorsulta őt Faubel. Talmácsi előnye öt pontra csökkent.

Talmácsi így értékelte a futamot. "Nem sikerült jól a rajtom, sokan megelőztek, utána nem volt más feladatom, minthogy megpróbáljam utolérni az élbolyt. Vicces verseny volt, mert velem együtt megérkeztek a fiatalok is, akik nagyon húzták a gázt. A motor, a gumik kifogástalanok voltak. Amikor Pasini elesett, tudtam, hogy visszaesik a ritmus. Nyerni próbáltam, erre egyetlen esélyem volt: Faubelt megelőztem a sikánban, mert a motorom lassabb volt az egyenesben, mint az övé. Fordított helyzetben én nem tudtam volna így elmenni mellette a végén. Mindent kiadtam magamból, vezetem a pontversenyt, boldog vagyok örülök a második helynek."

Faubel ehhez csak annyit tett hozzá, pontosan tudta, a pálya melyik pontján nyerhet, és meg is valósította.

6. Stefan Bradl (német, Aprilia) 40:53.916

A pontverseny állása (még négy futam van hátra): 1. TALMÁCSI 209 pont, 2. Faubel 204, 3. Kojama Tomojosi (japán, KTM) 154

250 kcm: 1. Alvaro Bautista (spanyol, Aprilia) 43:56.458 p 2. Andrea Dovizioso (olasz, Honda) 44:00.825 3. Jorge Lorenzo (spanyol, Aprilia) 44:02.606 4. Thomas Lüthi (svájci, Aprilia) 44:09.143 5. Hector Barbera (spanyol, Aprilia) 44:09.869 6. Alex de Angelis (San Marinó-i, Aprilia) 44:09.898 ...15. TÓTH IMRE (Aprilia) 1 kör hátrány
A pontverseny állása (még négy futam van hátra): 1. Lorenzo 257 pont, 2. Dovizioso 206, 3. de Angelis 197, ...26. TÓTH 2

MotoGP: 1. Valentino Rossi (olasz, Yamaha) 45:49.911 p 2. Dani Pedrosa (spanyol, Honda) 45:50.086 3. Casey Stoner (ausztrál, Ducati) 45:51.388 4. Nicky Hayden (amerikai, Honda) 46:02.862 5. Marco Melandri (olasz, Honda) 46:07.254 6. John Hopkins (amerikai, Suzuki) 46:08.768
A pontverseny állása (még négy futam van hátra): 1. Stoner 287, 2. Rossi 211, 3. Pedrosa 188
Következik: szeptember 23., Japán Nagydíj, Motegi