Csak a Pécs maradt állva az Euroligában

2008.02.08. 22:37
A Pécs hazai pályán kiharcolta a folytatást a Brno ellen, ugyanez nem sikerült a Sopronnak a Bourges-zsal szemben női kosárlabda Euroliga pénteki nyolcadönttőiben.

Mindkét magyar női kosárlabda csapat erősebb ellenféllel, idegenben kezdte az Euroliga nyolcaddöntőit, vagyis az esetleges harmadik meccset a bajnok MKB Euroleasing Sopron és a MiZo Pécs 2010 is idegenben játszaná. Pénteken kiderült, erre csak utóbbinak lesz lehetősége.

A soproniak ugyanis hazai pályán is kikaptak a francia Bourges-tól, így összesítésben 0-2-vel be is fejezték szereplésüket. A hazai csapat a félidőig még tartotta magát, az elsőt egy ponttal veszítette el, a másodikban pedig összesen esett 16 pont, ebben kettővel maradt alul.

Nagyszünet után is a magyar bajnok maradt hátrányban, az ellenfélnél a 2001-ben Európa-bajnok francia Melain régi önmagát idézte, így egyre nőtt a távolság. A Sopron húzóember nélkül maradt, egyedül a lepattanózásban is jeleskedő Gorbunova tűnt ki társai közül.A 37-47-ről induló utolsó felvonásban a hazaiak már nem tudtak ritmust váltani. A Bourges-ban a tavaly Pécsről érkezett Bujdosó Nóra négy ponttal zárt.

Kiküzdötte viszont a harmadik meccs jogát a tavalyi hazai ezüstérmes Pécs, pedig a végére elfáradt a Brno ellen. A párharc első felvonásában 71-67-re alulmaradt pécsiek az első pillanattól egyértelművé tették, meg akarják tartani a továbbjutás esélyét, valósággal lerohanták a 2006-os Euroliga-aranyérmest. Fegyverneky szórta a kosarakat, a sérülten küzdő Iványi jobbnál jobb passzokat osztott társainak, míg a cseh bajnok nem találta a ritmust. A folytatásban belelendült a rivális, és a mali Maiga remekelt a palánk alatt. Később a különbség visszaállt 9-10 pontra.

Ám a félidő hajrájában kapott két cseh kosárra már nem jött válasz, így a nagyszünetben 34-27 volt az állás. Utána is zárkózott a Brno, a harmadik negyedben a Pécs két és fél percig nem talált be. A negyedikre el is fogyott az előny, vezetett a Brno. Krivacevic és Iványi ismét kihúzta a hazai csapatot a szorult helyzetből. Az utolsó perc 56-55-tel kezdődött, Fegyverneky mindkét büntetőjét bedobta, Whitmore azonban elpuskázta a lehetőségét, így a megérdemelten nyerő Pécs 1-1-re kiegyenlített. A tavaly Pécsről Brnóba költözött Béres Tímea 16 perc alatt nem dobott kosarat.