Csak olaszok nyertek Mugellóban

2008.06.01. 19:42 Módosítva: 2015.05.22. 01:35
Simone Corsi után a 250-eseknél Marco Simoncelli, a királykategóriában Valentino Rossi nyert. Rossi ráadásul Toscana hőse lett, hiszen Mugellóban még senki nem tudta őt legyőzni, zsinórban hetedszer lett első.

Talmácsi bravúros második helye, illetve - a hazai szurkolók legnagyobb örömére - Simone Corsi győzelme nyitotta a vasárnapi Olasz Nagydíjat. A 21 éves olasz élete első versenyét is Mugellóban futotta, mostani győzelmével utolérte a világbajnoki pontversenyben vezető francia di Megliót.

Az 500-asoknál élete 100. nagydíján a Tóth-csapatban indult és sokáig vezetett is Hector Barbera, a dráma az utolsó körben következett be, amikor motorja összeakadt Simoncelliével.

A spanyol pilóta a Tóth-csapat első Grand Prix-győzelmének küszöbén állt, de nem sikerült a bravúr. Simoncelli élete első győzelmét aratta ebben a kategóriában, sikerével a negyedik helyre jött fel a pontversenyben.

Meg kell említeni Tóth Imrét is, aki a 15. helyen ért célba, ezzel Jerez után (idén másodszor) ismét egy pontot szerzett. Barbera bukása mellett Alvaro Bautista sem ért célba.

Fantasztikus versenyt hozott a királykategória is. Valentino Rossi csak a harmadik leggyorsabb volt a tréningek során, és sokáig csak dobogós helyen állt a versenyben is, de végül sikerült megnyernie a futamot. Sorozatban hetedik alkalommal nyert Mugellóban, ennél nagyobb bravúrra rajta kívül még senki sem volt képes az Olasz Nagydíjon.

Gyorsasági motoros világbajnokság, 6. futam, Olasz Nagydíj, Mugello

125 kcm (20 kör, 104,9 km): 1. Simone Corsi (olasz, Aprilia, Jack & Jones WRB), 39:59.020, 2. Talmácsi Gábor (magyar, Aprilia, Bancaja Aspar Team) 39:59.039, 3. Pol Espargaro (spanyol, Derbi, Belson Derbi) 39:59.056. A vb-pontverseny állása a 6. futam után (még 11 van hátra): 1. Corsi 87 pont, 2. Di Meglio 87, 3. Nicolas Terol (spanyol, Aprilia) 75,...7. Talmácsi 52.

250 kcm (21 kör, 110,145 km): 1. Marco Simoncelli (olasz, Gilera) 40:19.810, 2. Alex Debon (spanyol, Aprilia) 40:20.309, 3. Thomas Lüthi (svájci, Aprilia) 40:20.522. A vb-pontverseny állása a 6. futam után (még 11 van hátra): 1. Mika Kallio (finn, KTM) 106, 2. Mattia Pasini (olasz, Aprilia) 88, 3. Debon 79, ...23. Tóth 2.

MotoGP (23 kör, 120,635 km): 1. Valentino Rossi (olasz, Yamaha) 42:31.153 p 2. Casey Stoner (ausztrál, Ducati) 42:33.354 3. Dani Pedrosa (spanyol, Honda) 42:36.020. A vb-pontverseny állása a 6. futam után (még 12 van hátra): 1. Rossi 122, 2. Pedrosa 110, 3. Jorge Lorenzo (spanyol, Yamaha) 94.