Talmácsi 3. az első barcelonai időmérőn

2008.06.06. 16:10
A motoros Katalán GP-n a magyar világbajnok a legjobb apriliás, szombaton még javíthat is.

A 125 kcm-es géposztályban világbajnoki címvédő Talmácsi Gábor a harmadik időt érte el a gyorsaságimotoros-vb hetedik, spanyolországi futamának első időmérő edzésén.

Az első helyen a spanyol Pol Espargaro végzett, a második a francia Mike di Meglio lett. Mindkét versenyző Derbivel megy, Talmácsi a legjobb apriliás, hátránya bő három tizedmásodperc a vezető mögött.

125 kcm, 1. időmérő edzés

1. Pol Espargaro (Derbi) 1:51.103 p

2. Mike di Meglio (Derbi) 1:51.311

3. Talmácsi Gábor (Aprilia) 1:51.436

Szombaton újabb kvalifikáció következik, így a magyar világbajnok rajthelye még nem végleges, javíthat, vissza is eshet.

A vasárnapi 125-ös futam a szokásos időpontban, délelőtt 11 órakor kezdődik. Talmácsi Gábor idén még nem nyert futamot, a legjobb eredménye a mugellói 2. hely, ezt egy héttel ezelőtt érte el.