Talmácsi egyelőre 1. a Német Nagydíjon

2008.07.11. 15:21 Módosítva: 2008.07.11. 15:35
A 125 kcm-es világbajnokságon negyedik magyar tavaly megnyerte a Német Nagydíjat a Sachsenringen, most pedig 1:27.623 perc alatt teljesítette legjobb körét. Szombaton is lesz időmérő, úgyhogy a világbajnok első idei pole pozíciója még egyáltalán nem vehető biztosra.

Ideális időjárás fogadta a versenyzőket a Sachsenringen, Talmácsi már délelőtt remekül húzta a gázt, a második legjobb eredményt érte el a szabadedzésen Stefan Bradl mögött. Az időmérőt Iannone kezdte legpocsékabbul, már a második körben bukott. Az első körökben remek időket futott a magyar motoros, hamar megszerezte a vezetést, De Rosa és Simone Corsi követte őt.

Az időmérő feléhez érve Talmácsi három tized másodperccel vezetett az őt üldöző Corsi előtt. Bradley Smith hátulról zárkózott fel, előbb a nyolcadik, egy újabb kör után a második helyre került. Közben Talmácsi is javított idején. Tíz perccel a vége előtt Talmácsi, Bradl, Smith volt a sorrend. Az utolsó körökben senki sem tudta megközelíteni a magyar motoros idejét, bár Smith ismét feljött a második helyre, Bradl pedig kicsúszott. A pontversenyben élen álló francia Di Meglio csak a nyolcadik lett.

talma

"Minden jó volt, bízom a hasonló folytatásban. Amikor sikerült megfelelően beállítani a motort, Talma nemcsak egy, hanem 4-5 körön át végig gyorsabb volt ellenfeleinél. Mivel ez a vb egyik legrövidebb pályája, és a versenyen 28 kör lesz, a három tized, amivel megelőzte Smitht, a végére 8-9 másodperces előny is lehet" - mondta az MTI-nek Stefano Favaro, Talmácsi menedzsere.

Eredmények:

125 kcm, 1. időmérő: 1. Talmácsi Gábor (Aprilia) 1:27.623 p, 2. Bradley Smith (brit, Aprilia) 1:27.933, 3. Stefan Bradl (német, Aprilia) 1:28.096, 4. Simone Corsi (olasz, Aprilia) 1:28.248, 5. Joan Olive (spanyol, Derbi) 1:28.472, 6. Kojama Tomojosi (japán, KTM) 1:28.488