Valentino Rossi átvette a vezetést a pontversenyben

2008.07.13. 15:24

A 250 kcm-es kategóriában győzött az olasz Marco Simoncelli, Tóth Imre 17., a szabadkártyával szereplő Győrfi Alen pedig 18. lett. A MotoGP-ben az ausztrál Casey Stoner volt a leggyorsabb, összetettben pedig az ezúttal második olasz Valentino Rossi került az élre.

A szombati kvalifikáció végén Győrfi Alen és csapata hálát adott az égnek, hogy sikerült belül maradni a limitidőn. A rajt jól sikerült a tavalyi Európa-bajnoknak és az első néhány kört követően, egyre magabiztosabb köröket motorozott. A befutóra már komoly harcot vívott Praditával, akire a leintésig néhány kör alatt több, mint tíz másodpercet vert és végül a fantasztikus 18. helyen zárt.

Győrfi Alen így értékelt: „ Nagyon boldog vagyok, hogy esett az eső. Kár, hogy az elején nem tudtam rögtön azokat a köröket menni, ami a futam felétől kezdve már könnyedén ment, mert akkor közelebb lopózhattam volna még talán egy-két helyet a legjobb 15-höz. Most két hét múlva EB futam lesz Svédországban, aztán pedig remélem, hogy készülhetek a következő világbajnoki versenyemre, ha ismét megkapom a szabadkártyát.”

Eredmények:

250 kcm:1. Marco Simoncelli (olasz, Gilera) 45:36.703 perc 2. Hector Barbera (spanyol, Aprilia) 45:38.960 3. Alvaro Bautista (spanyol, Aprilia) 45:39.126 ...17. Tóth Imre (Aprilia) 1 kör hátrány 18. Győrfi Alen (Honda) 1 k. h. A vb-pontverseny állása: 1. Simoncelli 164 pont, 2. Mika Kallio (finn, KTM) 153, 3. Bautista 118, ..23. Tóth 2

MotoGP: 1. Casey Stoner (ausztrál, Ducati) 47:30.057 perc 2. Valentino Rossi (olasz, Yamaha) 47:33.765 3. Chris Vermuelen (ausztrál, Suzuki) 47:44.059. A vb-pontverseny állása: 1. Rossi 187 pont, 2. Dani Pedrosa (spanyol, Honda) 171, 3. Stoner 167. Következik: Egyesült Államok Nagydíja (MotoGP), Laguna Seca, július 20.