Szávay Ágnes kiesett New Havenben

2008.08.22. 09:23 Módosítva: 2008.08.22. 12:54
Az első körben kiemelt volt, a másodikban Sara Erranit verte a magyar éljátékost. Az elődöntőbe jutásért az egykori világelső Amélia Mauresmóval kellett megküzdenie, két szoros szettben kikapott.

Az első négy helyen kiemelt teniszező bejutott a 600 ezer dolláros New Haven-i tenisztorna negyeddöntőjébe, de onnan már csak az első helyre rangsorolt Anna Csakvetadze tudott továbblépni. Szávay Ágnes a 2004-ben még világelső francia Amélie Mauresmo ellen lépett pályára, 6:4, 7:5 arányban vereséget szenvedett, kiesett. A legjobb magyar játékos egy győzelemmel és egy vereséggel búcsúzott. 14 600 dollárt keresett, 70 WTA-ponttal gazdagodott.

Csakvetadze a román Cristea ellen nyert, Szávay mellett búcsúzott a második kiemelt Hantuchova és a harmadik Marion Bartoli is. Tovább menetel a Budapesten győztes francia Alizé Cornet, aki a döntőbe jutásért a dán Caroline Wozniackival játszik.

Közben megkezdődtek a jövő héten rajtoló US Open selejtezői is. Két magyar is érdekelt volt, mindketten az első körben búcsúztak. A 7. helyen kiemelt Czink Melinda a szabadkártyával induló amerikai Sloane Stephenstől kapott ki 6:3, 7:5-re. Arn Grétának sem sikerült jobban a bemutatkozása. A svájci Stefanie Vogele győzte le 6:2, 6:7, 6:1-re, így csak Szávay Ágnesnek drukkolhatunk, aki 13. kiemelt lesz a viadalon, és az első fordulóban a szintén szabadkártyával induló amerikai Gail Brodsky ellen kezd. Ha nyer, a következő ellenfele az észt Ani és az olasz Garbin párharcának győztese lesz.

Eredmények

Pilot Pen Tennis, New Haven. Női egyes (a pénzdíj: 600 ezer USD). Negyeddöntő: Csakvetadze (1., orosz)-Cristea (román) 6:3, 6:3, Cornet (7., francia)-Hantuchova (2., szlovák) 3:6, 6:4, 6:4, Wozniacki (dán)-Bartoli (3., francia) 6:4, 6:0, Mauresmo (francia)-Szávay (4., magyar) 6:4, 7:5.