Albert, Lipót
12 °C

Gebrselassie megdöntötte saját világcsúcsát Berlinben

2008.09.28. 11:56

Saját régi világcsúcsán belüli idővel, 2:03:59 óra alatt ért célba és nyerte a vasárnapi Berlin Maratont Haile Gebrselassie, az etiópok 35 éves csodafutója. Az atlétika világában csak Gebrének becézett kiválóság előző legjobbja 2:04:26 óra volt, amivel tavaly ugyanitt nyert. Amúgy ő az első triplázó, aki megszakítás nélkül harmadik alkalommal is diadalmaskodni tudott a német főváros hagyományos versenyén. "Igazán szerencsés vagyok - mondta a boldog győztes. - Ma minden tökéletes volt: az idő, a nézők, és Berlin eleve szerencsés hely számomra, a jelek szerint ennek a pályának a specialistája vagyok." Gebrselassie mögött két kenyai futó, James Kwambai és Charles Kamathi végzett a második, illetve harmadik helyen. (MTI)