Eb-ezüstérmes a női asztalitenisz-válogatott

2008.10.07. 16:00 Módosítva: 2008.10.07. 16:33
A magyar válogatott végig remekül szerepelt az Európa-bajnokságon, a döntőig meccset sem veszített, a fináléban viszont Hollandia jobb volt.

Második lett az asztalitenisz-Eb-n a magyar női válogatott, miután a döntőben 3-0-ra kikapott Hollandiától. A csapat végig remekül játszott a tornán, a finálééig meccset sem veszített, mindenkit 3-0-ra vert.

Jól kezdődött az utolsó párbaj is, Póta az első szettben legyőzte a világranglistán 16., az európait viszont vezető Li Csiaót. Aztán a kínai-holland fordított, az utolsó két játszmában már simán nyert.

Tóth Krisztina sem tudott komoly ellenfél lenni, bár 2-1 után még felcsillant a remény az egyenlítésre, de a negyedik szettet simán hozta Li Csie.

A harmadik rivális az orosz származású Elena Timina volt, az 1994-ben csapatban Világ Kupa-győztes és Európa-bajnok, négy szoros játszmában verte az Eb-n nagyon kiegyensúlyozott, jó teljesítményt nyújtó Lovas Petrát.

Az Eb-t az utolsó vereség ellenére pozitívan értékelheti a csapat: a negyeddöntőben az osztrákok ellen, majd az elődöntőben a horvátok ellen is sima, 3-0 volt a végeredmény. A csoportmeccseken Lovas szerepelt a legjobban, három meccsén mindössze két szettet bukott, de a trió másik két tagja, Tóth Krisztina és Póta Georgina is kitett magáért.

A magyar női asztalitenisz-válogatott korábban kilenc alkalommal nyerte meg az Európa-bajnokságot. 1960-ban született az első arany, a zágrábi tornán Lantos Gizella, Kóczán Éva, Mossóczy Lívia végzett az élen. Ez után 1966-ban, 1972-ben, 1978-ban, 1982-ben, 1986-ban, 1990-ben, 2000-ben, és legutóbb a belgrádi kontinensviadalon, 2007-ben lett a magyar válogatott aranyérmes.

Európa-bajnokság, női csapatdöntő

Hollandia-Magyarország 3-0.
Li Csiao-Póta Georgina 3-1 (-9, 9, 6, 6), Li Csie-Tóth Krisztina 3-1 (7, 9, -8, 7), Elena Timina-Lovas Petra 3-1 (9, 9, -9, 9).