Túri György tanítványa lehet a lengyel úszóklasszis

2008.10.08. 14:30

A Kőbánya SC-ben, Turi Györgynél szeretné folytatni pályafutását Otylia Jedrzejczak, a lengyelek olimpiai, világ- és Európa-bajnok úszóklasszisa. A 200 m női pillangó korábbi egyeduralkodójának, volt világcsúcstartójának esetleges átköltözése ügyében a lengyel szövetség kereste meg a magyar szövetség (MÚSZ) vezetőit a pekingi ötkarikás játékokat követően. A 24 éves Jedrzejczak a kínai fővárosban hírnevéhez méltatlanul szerepelt, hiszen fő számában csak negyedik lett a döntőben, 100 m pillangón - mely távon korábban szintén több világversenyes érmet szerzett - pedig még az elődöntőbe sem jutott be, csupán a 17. időt érte el. Ruza József, a MÚSZ főtitkára az MTI érdeklődésére elmondta, hogy a lengyelek megítélése szerint a környezetváltozás esetleg segítene versenyzőjükön. "Abban maradtunk velük, hogy írásban is elküldik hozzánk a kérésüket, s ha megjött a levél, megvizsgáljuk, mit tehetünk." (MTI)