Magyar sikerek a nyílt tájfutó ob-n

2008.10.27. 11:32

Gösswein Csaba, a Postás SE versenyzője a második helyen végzett a tájfutók egyéni normáltávú nappali nyílt magyar bajnokságán, amely a jövő évi hazai rendezésű világbajnokság egyik felkészülési versenye volt. Az Aggteleki-karszton erős mezőny gyűlt össze, amely a normáltávú ob másnapján a világbajnokság középtávú versenyére készülhetett a Bükkfennsík Kupa keretében. Ezen a versenyen, a világ legjobbjai között, az egri Kovács Ádám volt a legjobb hazai futó, mindössze néhány másodperccel szorult le a dobogóról. Győzött az évek óta szinte verhetetlen többszörös vb-aranyérmes francia Thierry Gueorgiou.

A nőknél a normáltávú ob-n a 19. helyen zárt Kelemen Bernadett, a Bükkfennsík Kupán pedig a 28. Gyurkó Fanni bizonyult a legjobb magyar versenyzőnek. A tájfutó-vb-t jövő augusztusban Miskolcon, illetve annak környékén rendezik.

Országos nappali egyéni ob (Szelcepuszta, Aggteleki-karszt):

Férfiak (17 km, 650 méter szint, 27 ellenőrzőpont, 180 induló): 1. Daniel Hubman (svájci) 1:26:08 óra 2. Gösswein Csaba (Postás SE) 1:31:17 3. Matthias Merz (svájci) 1:32:21

Nők (11,2 km, 435 méter szint, 23 ellenőrzőpont, 109 induló): 1. Anne Margrete Hausken (norvég) 1:04:11 óra 2. Helena Jansson (svéd) 1:07:26 3. Signe Söes (dán) 1:08:02 ... 19. Kelemen Barnadett (Pécsi Vasutas) 1:15:02.

Bükkfennsík Kupa (Répáshuta környéke, Bükk hegység):

Férfiak (6 km, 335 méter szint, 24 ellenőrzőpont, 130 induló): 1. Thierry Gueorgiou (francia) 37:03 perc 2. Carl Kaas Waaler (norvég) 37:50 3. Francois Gonon (francia) 38:30 4. Kovács Ádám (ETC) 38:31

Nők (5,1 km, 250 méter szint, 21 ellenőrzőpont, 97 induló): 1. Marianne Andersen (norvég) 37:12 2. Angela Wild (svájci) 37:56 3. Anne Margrethe Hausken (norvég) 38:23 ... 28. Gyurkó Fanni (Alba Régia) 43:47. (MTI)