Phelpsé három arany szemüveg is

2008.11.18. 11:28

Három kategóriában is első helyezettként díjazták Michael Phelpset, a pekingi olimpián nyolc aranyérmet nyert amerikai szuperúszót az Egyesült Államok hagyományos sportági ünnepén, az Arany Úszószemüveg elnevezésű ceremónián. Phelps lett az év férfiúszója, ő érdemelte ki a legjobb versenyzésért járó - a 100 m pillangó döntőjében produkált elképesztő hajráját és benyúlását méltányló - elismerést , valamint a legjobb - a 4x100 m gyorson olimpiai győztes - váltó tagjaként is kitüntették. Az év női úszója címet a kínai fővárosban hat ötkarikás érmet kiharcoló Natalie Coughlin kapta meg, az esztendő meglepetésének pedig a 200 m női mellen olimpiai bajnok - szülei révén magyar gyökerű - Rebecca Soni teljesítményét ítélték. A kitartást elismerő díjat annak az Eric Shanteau-nak adták, aki egy héttel azután kvalifikálta magát a pekingi játékokra, hogy hererákot diagnosztizáltak nála.
Az év edzője az Egyesült Államokban Bob Bowman, Phelps mestere lett.