Az olasz-holland középdöntőre kell figyelni

2008.08.15. 15:45
Magyarország női vízilabda-válogatottja csoportelsőként jutott tovább, és az olasz-holland párharc győztesével játszik az elődöntőben. A másik ágon az Egyesült Államok várják ellenfelüket.

A holland-ausztrál mérkőzéssel kezdődött a pénteki program. Az első negyednek csak az utolsó 29 másodpercében születtek gólok, az ausztrálok előnyre tettek szert. A másodikban kétszer is egyenlített Hollandia, és bár ausztrál vezetéssel fordultak, nem sikerült meglógnia több góllal a magyarok legnagyobb vetélytársának. A harmadik negyed végén kétgólos ausztrál vezetést láthattunk, de jött az utolsó játékrész, kilenc gól született. Hollandia 5-4-re nyerte a negyedet, ami azt jelentette, hogy mindössze egygólos ausztrál siker született.

Számunkra ez azért volt fontos, mert két góllal nyertünk Hollandia ellen, és mivel később remek játékkal legyőztük a görögöket is, pontegyenlőség alakult ki Magyarország és Ausztrália között. A sorrendet az döntötte el, hogy a harmadik helyen záró hollandok ellen a mieink szerepeltek sikeresebben, vagyis eggyel több góllal vertük őket. Mi az elődöntőbe jutottunk egyenes ágon, Ausztráliának még meg küzdenie ugyanezért.

Az amerikaiak alaposan megszórták a meccs elején az oroszokat. A második negyed első percében született az első orosz gól, addigra az USA hatnál járt. A vége ötgólos amerikai győzelem lett, szerzett pont nélkül esett ki a legutóbbi két Európa-bajnokság győztese.

Nagy csatát hozott az olasz-kínai mérkőzés. A találkozó a második hely sorsáról döntött. Az első negyed végén még döntetlenre álltak, a félidőben már az olaszok vezettek két góllal. A harmadik negyed hozta a legnagyobb csatát, a házigazdák visszakapaszkodtak, 8-8-cal várták a csapatok az utolsó nyolc percet, amely kínai vezetéssel kezdődött. Bosurgi és Casanova góljával fordított Olaszország, és mivel az utolsó majdnem öt percben már nem esett gól, az olaszok jutottak tovább a második helyen.

A negyeddöntőben Kína Ausztrália, Olaszország Hollandia ellen folytatja. A magyar női válogatott az utóbbi párharc győztesével játszik az elődöntőben, jövő kedden.

Eredmények

A csoport: Egyesült Államok-Oroszország 12-7 (5-0, 2-3, 4-2, 1-2), Olaszország-Kína 10-9 (2-2, 4-2, 2-4, 2-1).

A csoport végeredménye:
1. Egyesült Államok 3 2 1 0 33-27 5
2. Olaszország 3 2 1 0 28-26 5
3. Kína 3 1 0 2 33-33 2
4. Oroszország 3 0 0 3 26-34 0

B csoport: Ausztrália-Hollandia 10-9 (2-1, 2-2, 2-1, 4-5), Magyarország-Görögország 10-4 (1-1, 3-1, 3-0, 3-2).

1. Magyarország 3 2 1 0 28-20 5
2. Ausztrália 3 2 1 0 25-22 5
3. Hollandia 3 1 0 2 27-27 2
4. Görögország 3 0 0 3 16-27 0