Mint az várható volt az amerikai hölgyek magabiztos győzelemmel, 11-0-ás végeredménnyel kezdték a pekingi tornát, Venezuelát a kegyelmi szabály (mercy rule) mentette meg a még nagyobb veréstől.
Az amerikaiak 11 biztos ütéséből 3 a pályán kívül landolt (home run), míg a venezuelai hölgyek még biztos ütést sem tudtak produkálni. Az USA csapatának egyik legjobbja támadásban Caitlin Lowe volt (3/4, 1 hazafutás, 2 befutott pont), védekezésben pedig Jennie Finch, aki 4 inninget dobott, hit és pont beszedése nélkül.
Elkezdődött a hölgyek versengése, a nyitómérkőzésen Tajvan Kanada ellen lépett pályára, és viszonylag simán 1-6-ra kapott ki. A kanadaiak legjobbja Timpf Megan volt, aki mindhárom próbálkozásából érvényes találatot ért el, ezen kívül 3 társát is beütötte (RBI). Dobásban Bay Regula Lauren volt a húzóember, 5 inningen (játékrészen) keresztül nem tudtak ellene pontot szerezni, biztos ütés is csak 1 sikerült a tajvaniaknak. A tajvani pont Li Chiu-Ching nevéhez fűződik, aki egy hazafutással iratkozott fel a lőlapra (Home Run).
A következő mérkőzés Venezuela - USA, ahol 4 inning után az állás 0-11.
Holnap kezdetét veszi a softball torna is az olimpián, ahol egyértelmű esélyesként indulnak az amerikai hölgyek. Amolyan Dream Team szerű csapatuk van, még csak megszorongatni sem tudta őket senki.
Újságírók kérdezték a Forma 1-es pilótákat, hogy miként viszonyulnak az olimpiai játékokhoz. A felmérés kiderítette hogy nagyon is figyelemmel kísérik, ráadásul a Williams japán pilótája, Nakadzsima Kazuki külön figyelmet szentel a baseball küzdelmeknek is.
„Én a focit és a baseballt szeretem nézni. A baseball hatalmas sport Japánban, és utolsó alkalommal szerepel az olimpián, ezért a mostani lesz az utolsó alkalom az országunknak is, hogy jó eredményt érjen el ebben a számban. Szerintem az úszásban és dzsúdóban is jók leszünk, és talán tornában is.”
A 2008-as pekingi Olimpia az utolsó, ahol a baseball és softball sportágakban összemérhetik erejüket a kvalifikált csapatok. Hogy miért, arról sokan mondanak sokfélét, a magyar sportvezetés szerint „idegen test, egy igen kis kultúrkör játéka” és „elvesztése nem nagy veszteség, egy szűk körnek fűződik ahhoz igazi érdeke, hogy szerepeljen a műsorban”, ami természetesen egy hatalmas baromság, no de erről majd bővebben máskor. Ha ehhez még hozzávesszük, hogy magyar éremesélyes sportokkal – öttusa, vízilabda, kajak–kenu - rivalizált e két szakág, nem is várhattunk más véleményt.