Hölgyek az 5. napon

2008.08.14. 09:36 Módosítva: 2015.05.21. 05:03

A mai nap első mérkőzésén a Holland lányok nagy lépést tettek az elődöntők felé Kína 1-0 arányú legyőzésével. Maartje Paumen az első félidőben volt eredményes egy büntető (kis-) kornerből.

Hasonlóan az Oranje-hoz, a németek is felírták a három pontot az Egyesült Államok csapata ellen, gondoskodva ezzel arról, hogy következő, Argentína elleni, mérkőzésükön egy döntetlen is elegendő legyen a továbbjutáshoz.

Délután a spanyol lányok is megszerezték első győzelmüket a pekingi játékokon. Az első félidőben Nuria Camon és Pilar Sanchez is eredményes volt, ez pedig elégnek bizonyult a második félidőben irányító koreaiak ellen. Ezzel végre megtört a jég és vége szakadt egy spanyol szempontból felettébb kellemetlen sorozatnak, amely a legutóbbi 9 olimpiai mérkőzésükön egyetlen győzelmet sem hozott.

8:30 "A" Kína - Hollandia 0:1 (0:1)

10:30 "B" USA - Németország 2:4 (1:1)

18:00 "A" Spanyolország - Korea 2:1 (2:0)

18:30 "B" Japán - Argentína 1:2 (0:0)

20:30 "A" Dél-Afrika - Ausztrália 0:3 (0:1)

21:00 "B" Új-Zéland - Nagy-Britannia 1:2 (1:1)