Szűk spanyol és magabiztos holland siker a torna 6.napján

2008.08.15. 12:16 Módosítva: 2015.05.21. 05:01

A férfiak harmadik játéknapja Spanyolország és a házigazda Kína találkozójával kezdődött. Az európai csapat megszenvedett a nagyszámú hazai közönség fantasztikus bíztatását élvező ázsiaiak ellen. Annak ellenére, hogy utóbbiak mindössze a 17. helyet foglalják el a világranglistán, teljesen egyenragú ellenfelei voltak a 4. helyen tanyázó Spanyol együttesnek. A döntő gól végül Pol Amat nevéhez fűződik, aki 3 perccel a találkozó vége előtt mezőnygóllal állította be a 2-1-es végeredményt.

A másik délelőtti összecsapás kényelmes Holland győzelmet hozott, így Kanada továbbra is pont nélkül áll az összesítésben.

A délutáni első meccsen Belgium nem bírt Új-Zélanddal, hiába próbálták tartani a lépést az elején Simon Child egy percen belül lőtt két góljával gyorsan szétkergette a belga álmokat.

Az ausztrálok továbbra is őrzik hibátlan mérlegüket, noha a pakik Shakeel Abbasi révén gyönyörő góllal szereztek vezetést a 16. percben. Persze a kengurusoknak sem kellet sok az egyenlítéshez, mindössze 4 perccel később váltották gólra ideiglenes emberelőnyüket. A folytatásban Jamie Dwyer vezetésével a Hockeyroos bebiztosították győzelmüket és 3-1 arányban hozták a három pontot.

8:30 "A" Spanyolország - Kína 2:1 (1:1)

10:30 "B" Hollandia - Kanada 4:2 (3:1)

18:00 "A" Belgium - Új-Zéland 2:4 (0:3)

18:30 "B" Pakisztán - Ausztrália 3:1 (1:1)

20:30 "A" Korea - Németország 3:3 (1:1)

21:00 "B" Dél-Afrika - Nagy-Britannia 0:2 (0:1)