Négy perc alatt kiütötték az olimpiai bajnokot

2008.08.06. 16:04
Hat női futballmérkőzéssel megkezdődtek a XXIX. nyári olimpiai játékok. Az első játéknapon a végső győzelemre esélyesek közül négyen egymás ellen játszottak.

Végig nagy csatát, kiegyenlített játékot hozott a Németország-Brazília mérkőzés. Az első negyedórát követő brazil fölény után a németek dolgoztak ki több veszélyes akciót, de a pontossággal mindkét oldalon gondok voltak. Sandra Smisek, majd Lingor hagyott ki helyzetet, ezzel együtt az első félidőben a németek álltak közelebb a gólszerzéshez. A második játékrész a braziloké volt. Legjobbjuk, Marta kétszer is hibázott. A 90. percben még Rosana előtt akadt gólszerzési lehetőség, de Angerer hárított, így maradt a gól nélküli döntetlen a világ két legjobb csapatának meccsén.

Argentína és Kanada történetének első olimpiai mérkőzését vívta, a premier az észak-amerikaiaknak sikerült jobban. Az olimpia első gólját a kanadai Candace Chapman szerezte. A mérkőzés 27. percében a trinidadi születésű futballista 25 méterről talált a kapuba. A vége 2-1 lett a kanadaiak javára.

Új-Zéland kétgólos előnyt engedett ki a kezéből. Hiába vezettek az 56. percben már 2-0-ra, Japán 14 perc alatt egyenlített.

Hatalmas meglepetéssel kezdődött a Norvégia-Egyesült Államok találkozó, négypercnyi játék után már 2-0-ra vezetett az európai csapat a címvédő ellen. Hiába támadott és birtokolta többet a labdát az amerikai csapat, egyenlítenie már nem sikerült.

Kikapott a legutóbbi olimpia 4. helyén végzett svéd válogatott is a házigazda kínaiaktól. Gyors hazai gólt követően az első félidőben egyenlített Svédország. A második félidőben fölényben játszottak az európaiak, mégis Kína szerezte meg a győztes találatot.

Eredmények

E csoport

Argentína-Kanada 1-2 (0-1), Tiencsin, 23 201 néző, vezette: Christine Beck (német). Gólszerző: Manicler (85.), ill. Chapman (27.), Sinclair (72.). Sárga lap: Quinones.

Kína-Svédország 2-1 (1-1), Tiencsin, 37 902 néző, vezette: Hong Eun Ah (koreai). Gólszerző: Hszü Jüan (6.), Han Tuan (72.), ill. Schelin (38.)

A csoport állása: 1. Kína és Kanada 3 (2-1), 3. Argentína és Svédország 0 (1-2)

F csoport

Németország-Brazília 0-0, Senjang, 20 703 néző, vezette: Kari Seitz (amerikai). Sárga lap: Tania.

Koreai NDK-Nigéria 1-0 (1-0), Senjang, 24 084 néző, vezette: Shane De Silva (trinidadi). Gólszerző: Kim Kjong Hva

A csoport állása: 1. Koreai NDK 3 (1-0), 2. Németország és Brazília 1 (0-0), 4. Nigéria 0 (0-1).

G csoport

Japán-Új-Zéland 2-2, Csinhuangtao, 10 270 néző, vezette: Mitchell (dél-afrikai). Gólszerző: Yallop (37.), Hern (56., 11-esből), ill. Mijama (72., 11-esből), Szava (86.). Sárga lap: Moorwood, ill. Szakagucsi, Ivasimizu.

Norvégia-Egyesült Államok 2-0 (2-0), Csinhuangtao, 7400 néző, vezette: Nicole Petignat (svájci). Gólszerző: Larsen Kaurin (2.), Wiik (4.).

A csoport állása: Norvégia 3, 2. Japán és Új-Zéland 1-1 (2-2), 4. Egyesült Államok 0 (0-2)

Minden csoportból az első kettő, illetve a két legjobb harmadik helyezett jut a negyeddöntőbe.