Sidi Péter olimpiai pontot szerzett

2008.08.11. 07:15 Módosítva: 2008.08.11. 07:28
A magyar sportlövő egyenletes teljesíytményt nyújtva hatodikként jutott a döntőbe. Előrébb lépnie nem sikerült.

Sidi Péter 698,4 körös összteljesítménnyel hatodik, azaz pontszerző lett a férfi légpuskások versenyében a pekingi olimpián. A magyar sportlövő az 595 körös alapverseny után a döntőben 103,4 kört ért el. Győzött az indiai Abhinav Bindra 700,5 körrel.

A 29 éves, kétszeres Európa-bajnok (2002, 2004) versenyző már azzal teljesítette célját, hogy korábbi két sikertelen ötkarikás szereplését követően ezúttal beverekedte magát a legjobb nyolc közé. Azonban ő és a szakvezetés is abban reménykedett, hogy ott előrébb is tud lépni a viadal első részében elért hatodik helyénél, és akár érmet is nyerhet.

Sidi pontszerző

A tízlövéses finálénak rajta kívül a finn Henri Hakkinin (598 kör az alapversenyben), a címvédő kínai Csu Csin-nan (Zhu Qinan, 597), a világbajnok indiai Abhinav Bindra (596), a román George Moldoveanu (596), az orosz Szergej Kruglov (595) és Konsztantyin Prihodcsenko (595), valamint a szerb Stevan Pletikosic (595) volt a tagja.

Sidi a hatos lőállásban, a két orosz között állt a döntőben, ahol a szabad időbeosztású, 1 óra 45 perces alapversennyel ellentétben már felszólításra, lövésenként 75 mp alatt kellett elsütni a fegyvereket és a 10-es találatoknál már a tizedeket is számolták.

Sidi eredménye ingázott a negyedik és a hatodik hely között, de az utolsó sorozatban elért 10-essel holtversenybe került Prihodcsenkóval az 5-6. helyen. Következett a szétlövés, amit elrontott Sidi, csak 9,1-et lőtt, riválisa pedig 10-et, így a magyar sportoló a hatodik helyen végzett.

Az olimpiai bajnoki címet élen Bindra szerezte meg, a második helyen Csu végzett, míg a bronzérem Hakkinené lett.