Bor Barna helyezetlen a párizsi Vk-versenyen

2009.02.08. 17:02 Módosítva: 2009.02.08. 17:02

A plusz 100 kg-os Bor Barna helyezetlenül zárt a cselgáncs Világkupa párizsi állomásán, a Bercy Sportcsarnokban rendezett, 150 ezer dollár összdíjazású Grand Slam-viadalon vasárnap.

A verseny honlapja szerint az U23-as Európa-bajnok első mérkőzésén 1:12 percnél ipponnal verte a katari Reda Nafwát, ám ezután következett a hazaiak kedvence, a 20 éves kora ellenére már olimpiai bronzérmes, világ- és Európa-bajnok Teddy Riner. Bor az 5 percet és az aranypontig tartó hosszabbítást is értékelt akció nélkül küzdötte végig esélyesebb riválisával, aki végül bírói döntéssel lépett tovább. Mivel a nagy versenyeken ez évtől nincs vigaszág, a paksi "nehézfiúnak" esélye sem maradt a folytatásra.

Szombaton a 66 kilós Ungvári Miklós bronzérmet nyert, míg az 57 kg-ban szereplő Karakas Hedvig egy vereséggel búcsúzott. Az előzetesen ugyancsak nevezett, 48 kg-os Csernoviczki Éva vírusos arcüreggyulladása miatt el sem utazhatott Franciaországba. (MTI)