2 sportlövőérem a mozgáskorlátozott Vk-n

2009.04.01. 12:01

Gurisatti Gyula egy-egy ezüst- és bronzérmet szerzett a mozgáskorlátozottak lengyelországi Szczecinben rendezett sportlövő Világkupa-versenyén. A Magyar Paralimpiai Bizottság tájékoztatása szerint a Mátyásföldi Technocoop Lőegylet sportolója a légpisztoly 60 lövéses - paralimpiai - számban 565 körös teljesítménnyel végzett a második helyen. Csapattársa, az újonc Döme István az ötödik eredménnyel jutott be a nyolcas döntőbe, melyet végül hatodikként zárt. Gurisatti a gyorstüzelő számban - amely során nyolcszor öt lövést kell leadni, sorozatonként tíz másodperc alatt - egy körrel lemaradva az ezüstről harmadik lett. Mindkét magyar versenyző - támogatás hiányában - saját költségén utazott el a viadalra.