Kucsera és Benedek duplázott Szolnokon

2009.05.16. 19:38

Kucsera Gábor, Vajda Attila és Benedek Dalma győzelmét hozták a második napi döntők a kajak-kenusok idei első versenyén, a Szolnokon vasárnapig tartó, úgynevezett rangsorolón. Storcz Botond szövetségi kapitány a válogatottságra pályázók számára kötelezővé tette az egyesbeli indulást a viadalon, ennek megfelelően óriási számban érkeztek nevezések. A férfi kajakosok 500 m-es számában - csakúgy, mint egy nappal korábban, 1000 m-en - kilenc előfutamot bonyolítottak le, majd a délutáni finálé az egy kilométeren is győztes Kucsera sikerét hozta. A második helyen Molnár Péter, a harmadikon pedig Benkő Zoltán végzett.

A nők hasonló számában igazi sztárparádét láthatott a közönség a döntőben: Benedek mellett többek között Kovács Katalin, Janics Natasa, Paksy Tímea és Kozák Danuta is ott sorakozott a rajtnál. A futamot aztán a pénteki 1000 m-en is győztes Benedek nyerte Kozák és Paksy előtt, Kovács negyedik, Janics pedig ötödik lett.
A kenusok 500 m-es viadala az 1000 m-en olimpiai bajnok Vajda győzelmével zárult. A szegedi klasszis javított, hiszen pénteken, a hosszabb távon nagy meglepetésre csupán hetedik lett.
Storcz a hétvégi verseny alapján dönt arról, hogy milyen összetételű csapat képviselje Magyarországot a jövő hétvégi, poznani és a június 5-7-én sorra kerülő, szegedi Világkupa-viadalon.