Armstrong nyert, nagy húzásra készülhet

2009.06.22. 11:46
Győzelemmel melegített a jövő hét végén kezdődő Tour de France kerékpáros körversenyre Lance Armstrong. Az amerikai egy kisebb futamot nyert meg Észak-Kaliforniában.

Lance Armstrong csak néhány napja döntötte el, hogy indul a vasárnapi Nevada City Classicion a hangulatos bányászvárosban. Az kerékpárversenyzésbe idén visszatért Armstrong legutóbb tizenkilenc éve vett részt a viadalon. Negyvekilencedszer megrendezett, egynapos, kilencvenperces versenyről volt szó, amelyen 1,1 mérföldes köröket kellett teljesítenie a mezőnynek.

Armstrong 1:28:20 órás idővel győzött a 72 km-es erőpróbán, többek között csapattársát, a májusi olasz körversenyen hatodik Levi Leipheimert is megelőzve.

"Itt a közönség a fő látványosság" - mondta a hétszeres Tour-győztes a húszezres tömegről és még azon is viccelődött, hogy körözés közben érzete a sör és a grillparti illatát is.

A 37 éves Armstrong a Giro d'Italián a 12. helyen végzett, és a Touron sem ő számít majd az első számú esélyesnek.