100 km után 1 másodperccel győzött

2009.07.05. 14:37 Módosítva: 2009.07.05. 15:28
Az óriási hőség ellenére az 1600 benevezett hegyikerékpáros közül alig néhányan léptek vissza, így a korábbi évekhez hasonlóan rekordlétszámmal indult el a Top Maraton sorozat második állomása, a visegrádi MVM Duna Maraton. A versenyt a német sztárvendég, az Európa-bajnok Hannes Grenze nyerte, a legjobb magyar az olimpiai 23. Parti András lett harmadik helyével.

Az óriási hőség ellenére rekordszámú induló rajtolt el a T-Mobile Top Maraton Mountain Bike-sorozat második állomásán, az MVM Duna Maratonon.

3. Módos Gabriella (Merida Maraton Team CST) 3:54:05

A jubileumi 10. versenyre 1600 fölötti nevezés futott be, ebből 1435-en indultak, többek között a verseny sztárvendégei, az egyéni Európa-bajnok német Hannes Genze, aki a svájci Andreas Kugler előtt meg is nyerte a 100 km-es maratoni távot.

A verseny első két helyezettje szándékosan együtt tekert, a két csapattárs leszakította Parti Andrást, féltávtól percekkel megléptek a mezőnytől, kéz a kézben haladtak át a célvonalon. Harmadik az olimpiai-23. Parti lett, az Európa-bajnokságra készülő magyar kerékpáros a táv negyedéig együtt tekert a pilisi hegyekben kialakított pályán a Multivan Merida Biking két klasszisával, de defekt miatt nem tudta tartani velük a lépést.

A nők 65 km-es versenyét Dósa Eszter nyerte meggyőző fölénnyel Cseh Veronika előtt, harmadik helyen az a Módos Gabriella végzett, aki a sorozat első állomásán, Szilvásváradon legjobb magyarként a 2. lett.

A kerékpáros szövetség, és a mountain bike szakág elnöke, Sipiczki Róbert elmondta, rengeteg előkészítő munka, és kiváló szervezés után elsőrangú versenyt bonyolítottak le az ország egyik legszebb részén, minden versenyző elégedett volt a körülményekkel

A szervezők külön versenyt hirdettek a legkisebbeknek, a nyolc év alattiak még épített pályán, nem a maratoni szakaszon versenyeztek, de az elnök elmondta, belőlük nőhet majd fel az a generáció, amely méltó versenytársa lehet a most vendégként meghívott klasszis versenyzőknek. A hegyikerékpárosok Európa-bajnoksága jövő héten kezdődik, több magyar résztvevővel.