Kővágó harmadik a madridi atlétikai GP-n

2009.07.05. 12:26

Kővágó Zoltán a harmadik helyen végzett férfi diszkoszvetésben a szombat este rendezett madridi atlétikai Grand Prix-viadalon. Az athéni olimpián ezüstérmes magyar versenyző 62,70 méteres eredménnyel zárta a viadalt, s négy és fél méterrel maradt el a győztes litván Virgilijus Aleknától.

A verseny másik magyar érdekeltje, Kazi Tamás futamában 1:46.74 perces idővel a negyedik helyen ért célba, ami összesítésben a kilencedik pozíciót jelentette számára. A spanyol fővárosban nagyszerű versenyt hozott a férfi távolugrás, melyben az ausztrál Fabrice Lapierre 8,57 méterrel nyert, igaz nagyon erős, 3,6 m/mp-es hátszélben. A vert mezőnyben volt többek között az olimpiai bajnok panamai Irwing Saladino is, aki 8,43-mal a harmadik lett.

Érdekesebb eredmények:

Férfiak:

100 m: 1. Steve Mullings (jamaicai) 10.11 mp, 2. Francis Obikwelu (portugál) 10.35

400 m: 1. David Gillick (ír) 44.77 mp

800m (két futam alapján): 1. Jackson Mumbwa Kivuna (kenyai) 1:44.86 p, ...9. KAZI TAMÁS 1:46.74

400 m gát: 1. Isa Phillips (jamaicai) 48.09 mp

távol: 1. Fabrice Lapierre (ausztrál) 8,57 m (3,6 m/mp), 2. Khotso Mokoena (dél-afrikai) 8,50 (1,3), 3. 3. Irving Saladino (panamai) 8,43 (4,0)

diszkosz: 1. Virgilijus Alekna (litván) 67,20 m, 2. Piotr Malachowski (lengyel) 64,57, 3. KŐVÁGÓ ZOLTÁN 62,70