Talmácsi utolsó helyről indul Brnóban

2009.08.15. 16:23
A Moto GP időmérőjét a nyolcszoros világbajnok, a vb-pontversenyt vezető Valentino Rossi körrekorddal nyerte, Talmácsi két és fél másodperccel lemaradva a 17.

Talmácsi Gábor a 17., utolsó helyről rajtolhat a gyorsaságimotoros-világbajnokság vasárnapi Cseh Nagydíján, a Brno melletti pályán.

A 800 kcm-es Moto GP-ben a vb-címvédő olasz Valentino Rossi motorozta a leggyorsabb időt a szombati időmérőn, a második és harmadik helyről pedig a spanyol Jorge Lorenzo és honfitársa, Dani Pedrosa indulhat.

A világbajnoki pontversenyt vezető olasz tíz perccel az edzés vége előtt körrekorddal vette át a vezetést, néhány perccel a leintés előtt hatalmasat bukott. A nyolcszoros világbajnoknak láthatóan nem lett komoly baja, de Yamahája elég csúnyán megsérült, írja a motogphirek.hu.

"Lassan, de haladunk a jó beállítások felé, ha a versenyre összeáll a technika, akkor megérte a sok szenvedés. Továbbra is a hátsó tapadás a legfőbb probléma, a kanyarokban a többiek sokkal hamarabb tudnak kigyorsítani, ez a különbség legfőbb oka. A mérnökeim dolgoznak a probléma megoldásán, nagyon bízom bennük, a versenyre kitalálnak valamit. Köszönöm a magyar szurkolónak a biztatást, vasárnap is legyenek minél hangosabbak, együtt kiharcoljuk a jó eredményt." - mondta az időmérő után Talmácsi.

A 250-esek kvalifikációján Németh Balázs a 18. helyet érte el, Tóth Imre a 22. lett. Az időmérőt a vb-címvédő olasz Marco Simoncelli nyerte.