Vass Dóra döntős a ritmikus gimnasztika-vb-n

2009.09.10. 13:18

Vass Dóra bejutott az egyéni összetett fináléjába a Japánban zajló ritmikus gimnasztika-világbajnokságon. Vass csütörtökön, a selejtező utolsó napján bemutatott labdagyakorlatára 24,725 pontot kapott, s ezzel – a három legjobb szer figyelembevételével – 74,225 ponttal a 26. helyen zárta a kvalifikációt. A pénteki döntőben ugyan csak 24-en vehetnek részt, ám a szabályok szerint egy nemzetből csupán maximum két versenyző szerepelhet a fináléban, így a magyar sportoló a 22. pozícióban lépett tovább. A másik magyar, Forray Fanni labdával 22,625 pontot kapott, s végül a 142 fős mezőny 58. helyén zárt (68,625 pont).

Csütörtökön két versenyszámban is győztest avattak: labdával és szalaggal egyaránt a sportág egyeduralkodója, az orosz Jevgenyija Kanajeva volt a legjobb. Az olimpiai bajnok sportoló kedden karikával és kötéllel is győzött, így valamennyi szer aranyérmét begyűjtötte. (MTI)