Három új világbajnok a Sportcsillagok Falán

2009.09.25. 11:43

Három kajakos, az egyformán olimpiai ezüstérmes, világ- és Európa-bajnok Kozák Danuta és Szabó Gabriella, valamint a vb- és Eb-győztes Benedek Dalma örökítette meg kézlenyomatát és aláírását pénteken a Hemingway Alapítvány által létrehozott Magyar Sportcsillagok Fala számára. A Bozsik Stadionban rendezett eseményen Kadler Gusztáv, a Magyar Kajak-kenu Szövetség alelnöke az ünnepelteket méltatva azt mondta: könnyű helyzetben van, hiszen olyan három világklasszis versenyzőről kell beszélnie, akik nemcsak sportolóként, hanem emberként is nagyon kedvesek a számára. Az MTI érdeklődésére Kozák és Szabó elárulta, hétfőn kezdik a felkészülést a következő idényre. A 22 éves Kozák és a nála egy esztendővel idősebb Szabó tagja volt a tavalyi, pekingi ötkarikás játékokon második helyezett négyesnek, emellett előbbi kétszeres világ- és négyszeres Európa-bajnok, utóbbi pedig egyszeres világ- és háromszoros Európa-bajnok. A 27 éves Benedek eddig a vb-ken ötször, az Eb-ken pedig hétszer állhatott fel a dobogó legfelső fokára. A 15 éve alapított Magyar Sportcsillagok Falán - amely a Testnevelési Egyetem aulájában látható - ezzel 155-re nőtt a tenyerelők száma.