Németh Balázs 11. a 250 kcm-esek között

2009.10.25. 09:31

Eddigi legjobbjával az újonc Németh Balázs a 11. helyen végzett, s ezzel 5 vb-pontot gyűjtött a gyorsaságimotoros-világbajnokság vasárnapi Malajziai Nagydíján, Szepangban, a 250 kcm-esek között. A Balatonring versenyzője első évadjában most harmadszor végzett pontszerzőként.

Az ugyanebben a kategóriában próbálkozó Tóth Imre kiesett. Nyert a vb-rangsort vezető japán Aojama Hirosi az egyforma időt motorozó olasz Marco Simoncelli és a spanyol Héctor Barberá előtt (utóbbiaknál a gyorsabb kör rangsorolt).

A 125-ösök mezőnyében a spanyol Julián Simón diadalmaskodott, megelőzve a brit Bradley Smith-t és a spanyol Pol Espargarót. Az idei vb-sorozat utolsó versenyét november 8-án rendezik a Valenciai Nagydíjért.