Lékó megint döntetlent játszott

2010.01.19. 20:16

Sorozatban harmadik mérkőzésén játszott döntetlent Lékó Péter a hollandiai Wijk aan Zee-ben zajló Corus 2010 sakk szuperversenyen, amelynek keddi, negyedik fordulójában a kubai Leinier Dominguezzel remizett.

A viadal honlapja szerint a felek a 36. lépésben állapodtak meg a döntetlenben - a magyar nagymester vezette a sötét bábukat.

A másfél ponttal álló Lékó a szerdai szünnapot követően csütörtökön a világbajnok indiai Viswanathan Ananddal játszik majd, és ő lesz világossal.

Eredmények, 4. forduló: Leinier Dominguez (kubai, 2712 Élő-pont)-LÉKÓ PÉTER (2739) döntetlen, Viswanathan Anand (indiai, 2790)-Nakamura Hikaru (amerikai, 2708) döntetlen, Vaszilij Ivancsuk (ukrán, 2749)-Loek van Wely (holland, 2641) 1-0, Vlagyimir Kramnyik (orosz, 2788)-Sergey Tiviakov (holland, 2662) döntetlen, Szergej Karjakin (orosz, 2720)-Fabiano Caruana (olasz, 2675) döntetlen, Magnus Carsen (norvég, 2810)-Nigel Short (angol, 2696) döntetlen, Alexei Shirov (spanyol, 2723)-Jan Smeets (holland, 2657) 1-0

Az állás: Shirov 4 pont, Nakamura, Carlsen, Ivancsuk 3-3, Karjakin, Dominguez, Kramnyik, Anand 2-2, LÉKÓ, Caruana, Tiviakov 1,5-1,5, Van Wely, Short 1-1, Smeets 0,5