Rostás a újabb szakaszt nyert a Balaton Szupermaratonon

2010.03.19. 15:39

Kellemes időben folytatódott a Balaton körüli futóesemény: a mezőny 15 fokban vágott neki a ma rájuk váró 52,9 kilométernek. A négynapos verseny leghosszabb szakaszát Fonyódról kezdték meg a futók: 10 másodperces egyéni indítással vágtak neki a távnak. A mezőny átért a Balaton északi partjára, a szigligeti vár alatti célban fejezték be a napi szakaszt.

A férfiaknál Rostás Pál ma is megszerezte a szakaszgyőzelmet, ezzel őrzi összetett első helyét, a hölgyeknél Marótiné Bense Krisztina szintén az élről várja a folytatást, miután legjobb egyéni nőként célba ért.

A férfi csapatoknál az MH 54-es Veszprém 1. csapata győzött, a nőknél a Csajok a promenádról nyert. A női párosok versenyében a Szolnoki Vadmacskák voltak a leggyorsabbak, míg a vegyes párosban a Joya Páros nyert.

A 3. Balaton Szupermaraton holnap a 43,6 km hosszú Badacsony-Balatonfüred szakasszal folytatódik. A mezőnyhöz holnap csatlakoznak a FélBalaton Szupermaraton résztvevői, akik a szombati és a vasárnapi etapokra szállnak be.