Sastin a bronzéremért birkózik

2010.04.15. 13:14

Sastin Marianna az elődöntőben vereséget szenvedett, így a csütörtök esti helyosztókon a bronzéremért léphet szőnyegre az 59 kg-os kategóriában a bakui birkózó Európa-bajnokságon. A korábban svéd és német riválist leküzdött magyar versenyző a bolgár Tajbe Juszeinnel mérkőzött a fináléba kerülésért, a meccs azonban nem Sastin elképzeléseinek megfelelően alakult. A viadal honlapja szerint az első két perc szoros küzdelmet hozott, a végén pedig a bolgár birkózó örülhetett (1-0). A szünet után a negyeddöntőben nagyon nehéz, hárommenetes mérkőzésen győztes csepeli sportoló nem tudott ellenállni Juszein rohamainak, aki nagyon fölényesen, 7-0-ra hozta a két percet, s ezzel a mérkőzést. A tavalyi világbajnokságon harmadikként végzett magyar a bronzmérkőzésen az orosz Natalja Szmirnova ellen lép szőnyegre.