Anand újabb döntetlennel őrzi az előnyét

2010.05.01. 18:44

A címvédő Viswanathan Anand döntetlent játszott a bolgár Veszelin Topalovval a Szófiában zajló 12 játszmás sakkvilágbajnoki döntő szombati, hatodik mérkőzésén. A vb honlapja szerint Anand a világos bábukat vezetve az 58. lépést követően állapodott meg remiben a hazai közönség előtt szereplő riválisával, s ezzel 3,5-2,5-re vezet a párharcban.

Amennyiben a 12 parti után 6-6 lenne az állás, négyjátszmás rapid (25-25 perc gondolkodási idővel) rájátszás következik, ha ekkor sem születik döntés, két villámpartira (5-5 perc) kerül sor. Szükség szerint öt "villámos" oda-visszavágót rendezhetnek, majd a hirtelen halál dönt, ahol a sötétnek remielőnye van, tehát a döntetlen neki kedvez.

A párharc győztese 1,2 millió, vesztese 800 ezer eurót kap. Vasárnap szünnap lesz, a hetedik partit hétfőn rendezik, és az Aquaprofit Nagykanizsa csapatában tavaly bemutatkozott Anand a világos bábukat vezeti majd.