Közel kétezren a Samsung Olimpiai Zöld Fesztiválon

2010.05.01. 20:19

Mintegy 1850 résztvevője volt az idén első alkalommal megrendezett Samsung Olimpiai Zöld Fesztiválnak. A Budapest Sportiroda (BSI) és a Sportaktív Klub szervezésében a Hármashatár-hegyen szombaton rendezett verseny a kerékpárosok és a futók számára is kiemelkedő esemény volt: itt került sor a 8. Buda Mountain Bike Maratonra, valamint a BSI idei budapesti terep-félmaratonjának lebonyolítására. A futó- és a kerékpáros távok mellett túra és nordic walking szakágban is lehetett indulni.

A futók 3,2, 11 és 21 kilométeres távokon állhattak rajthoz. A félmaratoni kategóriában a férfiaknál Szabó Imre, a Vasas versenyzője volt a leggyorsabb, aki 1:12:45 óra alatt teljesítette a távot. A második helyen Beda Szabolcs (Budapesti Honvéd, 1:17:30), a harmadikon pedig Filip Krisztián (MATASZ, 1:20:57) végzett.

A nőknél az egri Vass Vera nyerte a versenyt 1:30:18-as idővel. A második az UTE-s Molnár Erika lett, ideje 1:34:00, harmadikként Peredy Lúcia Julianna ért célba 1:38:38-cal. A Mountain Bike maratonon az abszolút férfi kategóriában Blazsó Márton győzött 1:37:02 órával, a női abszolút kategóriát Dósa Eszter (Vitalitás SE Golyán Kerékpár) nyerte 1:57:11-gyel.