Gyenesei bronzérmes az öttusa Világkupán

2010.05.08. 20:13

Gyenesei Leila bronzérmet nyert szombaton a budapesti Trigránit öttusa Világkupa női versenyében. Győzött az olimpiai bajnok német Lena Schöneborn, míg a második helyen a kétszeres világbajnok francia Amélie Cazé végzett. Tóth Adrienn tizedik, Pataki Viktória 15. lett.

Gyenesei, aki idén már többször jó eredményt ért el vívásban, ezúttal - akárcsak a selejtezőben - nem remekelt a pástokon, mindössze 784 pontot szedett össze, emiatt a 21. helyről kellett megkezdenie a felzárkózást. Úszásban harmadik volt, lovaglásban három akadálynál hibázott, ezek után nyolcadikként vághatott neki a lövészetekkel megszakított 3000 méteres futásnak, melynek végén harmadikként ért célba. Az első lövészet és az első harmad megtétele után ötödikként futott be a lőállásba, majd ezer méterrel később egy nagyobb bolyban nyolcadikként. Ez a sorozata azonban olyan jól sikerült, hogy a negyedik helyen kezdte meg a zárókört, melyben nagy futással megelőzte a brit Samantha Murrayt.

"Nagyon rosszul kezdődött számomra a nap, vívásban az elején három győzelem mellé tíz vereséget gyűjtöttem be. Akkor arra gondoltam, hogy minden asszó számít, így szépen lassan elkezdtem felzárkózni, majd az úszásban és a lovaglásban ezt folytattam, a kombinált szám pedig annyira jól ment, hogy az már engem is meglepett. Az angol lányt például, akit a végén megelőztem, korábban sose futottam le" - összegzett Gyenesei.

Tóth jól vívott, 904 ponttal kezdte a napot, az úszásban egy kicsit visszaesett, a lovaglással tartotta pozícióját, ezek után Gyenesei nyomában indult a zárószámnak, melyben sokáig jól állt, végül egy hellyel visszább csúszott rajtpozíciójánál. Három szám után Pataki állt a legjobban, negyedik volt, ugyancsak 904 pontos vívásának, jó úszásának és lovaglásának köszönhetően, a lövészetes futásban azonban tizenegyen eléje kerültek.

A csütörtöki selejtezőben 64 öttusázó, köztük tíz magyar szerepelt két csoportban, és az első 18-18 került s döntőbe. Négy hazai versenyző biztosította helyét a fináléban, Földházi Zsófiát azonban a szövetség visszaléptette, mert a jövő héten ifjúsági Európa-bajnokságon szerepel.

Eredmények:
1. Lena Schöneborn (német) 5264 pont
2. Amélie Cazé (francia) 5216
3. Gyenesei Leila 5120 (vívás: 15 győzelem/19 vereség/784 pont, úszás: 2:11.70 perc/1220 pont, 1140, lövészet-futás: 12:36.40 perc/1976 pont)
...10. Tóth Adrienn 5012 (20/14/904, 2:22.17/1096, 1120, 12:57.69/1892)
...15. Pataki Viktória 4940 (20/14/904, 2:18.64/1140, 1160, 13:36.59/1736)
Vasárnap a férfiak döntőjét rendezik, hétfőn pedig vegyes váltó lesz a Népligeti Sportcentrumban.