Kovács Sarolta kilencedik az Öttusa Világkupán

2010.06.06. 17:44

Kovács Sarolta a kilencedik, Pataki Viktória pedig a 26. helyen végzett az öttusázók idei ötödik Világkupa-versenyén, Berlinben.

A nők 72-en kezdték meg a küzdelmeket pénteken két csoportban, melyekből az első 18-18 jutott a vasárnapi döntőbe. Ebben Kovács számára rosszul indult a nap, vívásban - részben versenyhiánya miatt - 35 ellenfele közül csak 12-t győzött le, így a 30. helyről kellett megkezdenie a felzárkózást. Úszásban a második legjobb időt érte el, lovaglásban csupán 20 pontot vesztett, a kombinált számban pedig a tízedik legjobb volt, ezzel jelentősen előrelépett.

Patakinak a verseny eleje ment jobban, a vívás és az úszás után ötödikként szerepelt az eredménysorban, a lovaglásban és a lövészetes futásban viszont jócskán visszaesett.

Kiharcolta a vasárnapi szereplés jogát Cseh Krisztina is, de selejtezős futása alatt megsérült, így a döntőben nem versenyzett.

Eredmények:

1. Lena Schöneborn (német) 5296 pont
2. Amélie Cazé (francia) 5252
3. Sylwia Czwojdzinska (lengyel) 5220
...9. Kovács Sarolta 5056 (vívás: 12 győzelem/23 vereség/688 pont, úszás: 2:09.96 perc/1244 pont, lovaglás: 1180 pont, lövészet-futás: 12:44.13 perc/1944 pont)
...26. Pataki Viktória 4776 (21/14/904, 2:15.80/1172, 1068, 14:02.86/1632)

A férfiak szombati versenyében Demeter Bence hatodik, Németh Róbert 29. volt.