Sportlövő-vb: Sidi Péter 4. kisöbű sportpuskában

2010.08.02. 11:37

A légpuskában ezüstérmes Sidi Péter negyedik lett hétfőn a kisöbű sportpuska 60 lövéses fekvő számában a müncheni olimpiai kvalifikációs sportlövő-világbajnokságon.

A szombati második helyével ötkarikás kvótát szerző komáromi versenyző 598 körös eredménnyel jutott be a fináléba, ahol - a magyar csapat tájékoztatása szerint - nagyon jól lőtt, 103,6 körrel zárta a tízlövéses finálét, s 701,6 körös összeredménye a negyedik helyhez volt elég a magas színvonalú versengésben.

A számot a fehérorosz Szergej Martinov nyerte meg, aki az alapversenyben is és a döntőben is a legjobb volt (703,9 kör). A második helyen a francia Valerian Sauveplane (703,8 kör) végzett, a harmadik pozícióban pedig a légpuskában hetedik amerikai Matthew Emmons (702,2 kör) zárt.