Cseh László élete versenyét nyerte az Eb-n

2010.08.11. 18:45
A budapesti úszó Európa-bajokság szerdai versenynapján megszületett az első magyar arany. A 24 éves Cseh László fantasztikus versenyt nyert 200 vegyesen, legnagyobb ellenfele, az osztrák Markus Rogan jól hajrázott ugyan, de nem tudta megelőzni.

Cseh László négy éve és két éve is megnyerte az Európa-bajnokságon a 200 vegyest, most is favoritnak számított, a legjobb idővel jutott döntőbe.

Az osztrák Markus Rogan üzenetértékűen azt fejtegette az elődöntő után, hogy nem adott ki mindent magából, Cseh pedig azt mondta: nem elégedett a mellúszásával.

Azt már a rajt előtt sejteni lehetett: ez kettejük versenye lesz, másnak nincs esélye az aranyéremre.

Cseh másodikként fordult a pillangó után, de Rogan előtt volt körülbelül egy testhosszal. A hátúszás után még jobban beleerősített, majdnem egy másodperccel vezetett. Mellen azonban Rogan nagyon ráúszott – Japánban, a világcsúcstartóval készült fel –, de még így is majdnem öt tizeddel vezetett Cseh.

A gyorson Rogan nem akart leszakadni, nagyon szorongatta Cseht, egymás mellett haladtak, de a magyar három tizedet megőrzött előnyéből.

Óriási verseny volt, ilyen kiélezett küzdelemben még egyszer sem nyert Cseh. Ideje: 1:57.73.

"Fantasztikus érzés hazai közönség előtt nyerni. Nagy csata volt, ezt is lehetett várni, hiszen a lelki hadviselés már előkezdődött tegnap. Rogan tudatosan választotta a harcot" – nyilatkozott Cseh. "Nagyon kemény verseny volt, nem az idő, hanem a győzelem volt a lényeg. Benne volt, hogy közelebb jön mellen, így is lett, de gyorson tartottam magam."

Cseh hat éve egy századdal verte Rogant a 100 méteres hátúszásban. Rogan örök második, most is az maradt.

Gyurta Dániel élete formájában versenyez az Európa-bajnokságon, ezt ismét bebizonyította a 200 mell elődöntőjében, hiszen nem bújt meg a mezőnyben, ahogy szokott, nem a hajrájában bízott, hanem már ötvennél vezetett, és utána folyamatosan növelte az előnyét. Több mint egy testhosszal nyerte elődöntőjét, és a csütörtöki döntőbe is a legjobb idővel került.

„Jó előjel volt, hogy százon kétszer egy percet úsztam, a mai nap úgy sikerült, ahogy szerettem volna, 2:10 alá szerettem volna kerülni, nem sikerült, de visszafogtam magam az utolsó ötvenen, nem adtam ki magamból mindent. Teljesen más verseny lesz a csütörtöki döntő, nem is lehet más célom, minthogy a hazai közönség előtt felálljak a dobogó tetejére" – mondta Gyurta, akinek testvére, Gergely a hetedik lett 1500 gyorson.

200 vegyesen Hosszú Katinka és Verrasztó Evelyn a második valamint a harmadik idővel jutott a döntőbe. Hosszú 2:11.84-gyel ért célba, Verrasztó két századdal maradt el tőle. A francia Muffat volt a leggyorsabb.

Verrasztó félórával elődöntője után a 100 gyorson mindössze két tizeddel maradt le az éremről. A rossz rajt után fokozatosan zárkózott, de mindez csak az ötödik helyre volt elég.