Bene és Szederkényi-Takács nyert a mezeifutó ob-n

2010.11.27. 20:51

Bene Barnabás és Szederkényi-Takács Andrea nyerte meg szombaton a mezeifutó országos bajnokságot. A Népligetben rendezett futógálán - amely az ob mellett nyílt versenynek és aktuálisan Mikulás futásnak is helyt adott – a téliesre fordult körülmények ellenére több mint félezer induló állt rajthoz. A felnőtt férfiak 9 km-es versenyében biztosan győzött a pécsi Bene (28:33 p), mögötte szoros befutóban a tavaly még két számban megrendezett bajnokság győztesei, Minczér Albert (VEDAC, 29:07) és Koszár Zsolt (Vossen-Szentgotthárd, 29:07) értek célba.

A nőknél 6 km-en az elmúlt évi ezüstérmes Szederkényi-Takács Andrea (Vasas, 22:24 p) szintén jelentős előnnyel futott be klubtársai, Gyurkó Fanni (22:51) és Pettkó-Szandtner Judit (23:30) előtt. Mindkét felnőtt csapatbajnokságot a Vasas SC nyerte. A nagy hagyományú Munka vándordíjat az összesített pontversenyben nyolc győzelemmel idén is első VEDAC csapat vihette haza.